top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Šéf Pentagonu je nadšený úspechom protiofenzívy ozbrojených síl pri Charkove a Chersone


Foto: Getty Images


Šéf Pentagonu Lloyd Austin povedal, že ukrajinská armáda má určitý úspech pri oslobodzovaní Chersonskej a Charkovskej oblasti. A to veľmi inšpiruje amerického ministra obrany.

Verí, že početné porážky ruskej armády na bojisku budú vážnou ranou pre Kremeľ, najmä pre Putina.

Informuje o tom agentúra Reuters.


"Teraz vidíme úspech blízko Chersonu, vidíme nejaký úspech pri Charkove, a to je veľmi, veľmi povzbudzujúce," povedal Austin počas tlačovej konferencie so svojím českým náprotivkom v Prahe.

Dodal tiež s odvolaním sa na údaje západných špeciálnych služieb, že ruské ozbrojené sily utrpeli obrovské straty. Austin verí, že úspech špeciálnej operácie ukrajinských síl ukazuje jej západným podporovateľom a spojencom, že Ukrajina si zaslúži ďalšiu podporu.


Pripomenieme v stĺpčeku redaktor bezpečnostnej sekcie The Telegraph Con Colin, ktorý uviedol, že úplná porážka prezidenta Vladimira Putina je už viditeľná na obzore.


Poradca šéfa prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoljak medzitým oznámil dobré správy z Ozbrojených síl Ukrajiny z iných oblastí , o ktorých sa zatiaľ nedá diskutovať. Podľa neho Rusi po úspechoch ukrajinských ozbrojených síl v Charkovskej oblasti prestávajú veriť svojim propagandistom a priznávajú, že ukrajinskú armádu podcenili.


#usa


bottom of page