top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Žiadne „leninské myšlienky“: Zelensky podpísal zákon pre legislatívu desovietizácieUkrajinský prezident Volodymyr Zelensky podpísal zákon „o desovietizácii legislatívy Ukrajiny“.

Predovšetkým bolo „vyčistených“ takmer 1200 aktov štátnych a správnych orgánov ZSSR a Ukrajinskej SSR.


Oznámil to predseda Najvyššej rady Ruslan Stefančuk 6. mája.


No, odteraz v legislatíve: nie je tam žiadna zmienka o „víťazstve Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie“ ; nie je žiadna túžba realizovať „Leninove myšlienky budovania komunistickej spoločnosti“, žiadny odkaz na programy vyvinuté komunistickou stranou ; žiadna priorita v právach Komsomolu iných "súdruhov"; "vyčistilo sa" takmer 1200 aktov štátnych orgánov a správy ZSSR, Ukrajinskej SSR (Ukrajinskej SSR), "- uvádza sa vo vyhlásení.


Kabinet ministrov má v najbližšom období vykonať to isté na svojej úrovni, ako aj vypracovať nový Zákonník práce, Zákonník o bývaní a Zákonník o správnych deliktoch.


"Ďakujem všetkým svojim kolegom poslancom, ktorí pomohli vypracovať tento zákon a hlasovali za jeho prijatie. Spoločne sme urobili to, čo sa poslancom nepodarilo za posledných 30 rokov nezávislosti," povedal Stefančuk.

Pripomeňme, že deň predtým Najvyššia rada definitívne zakázala proruské strany na Ukrajine a apelovala na Snemovňu reprezentantov a Senát USA, aby uznali Rusko za sponzora terorizmu.


#ukrajina

bottom of page