top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ako dlho ešte budú môcť ozbrojené sily Ukrajiny napredovať: odpovedal vojenský expert


Foto: screenshot z videa


Oleg Ždanov zdôraznil, že v blízkej budúcnosti budeme pozorovať pokles tempa ofenzívy a v istom momente by malo prísť k zastaveniu.

Vojenský expert Oleg Ždanov vysvetlil, že protiofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny nebude trvať večne a musíme byť pripravení, že tempo sa výrazne zníži.

Ždanov to povedal na svojom kanáli YouTube 12. septembra.


Vojenský expert zdôraznil, že v blízkej budúcnosti uvidíme pokles tempa ofenzívy a v určitom momente by malo dôjsť k zastaveniu.


"Je to nevyhnutné (pauza - pozn. red.). Nedá sa napredovať donekonečna. Spoločnosť na to teda musí byť pripravená. Keď sedíte na špagáte, hlavné je neroztrhnúť si nohavice. Naťahujeme si chrbát. Viete si predstaviť logistiku: kde sa nachádza Kupjansk a kde bola línia frontu, keď sme začali ofenzívu. Musí sa presunúť tam - do oblasti Kupjanska. Tam musíme zorganizovať obranu, pretože Rusko sa pomaly začína spamätávať z šoku a teraz vidíme nejaké pokusy zhromaždiť nejaké jednotky, aby mohli urobiť protiútok. Budú schopní, či budú môcť alebo nie, to je druhoradá záležitosť, ale musíme byť na to pripravení,“ povedal

Expert tiež vysvetlil, že jednotky, ktoré boli v defenzíve na frontovej línii, zostali na mieste. Záložné jednotky prešli do útoku a rozvíjajú ofenzívu.


„Preto je potrebné stiahnuť hlavné sily, postaviť ich do defenzívy, stiahnuť naše postupujúce jednotky z boja, preskupiť ich, obnoviť ich bojaschopnosť, doplniť ich výstrojom, výzbrojou a personálom a potom budeme pripravení pre druhú etapu. Zvyčajne sa to takto robí. Alebo postupujú takto: nahromadia potrebné množstvo zálohy, ešalonujú ju. A tak, povedzme, keď záloha dosiahne svoj vrchol a už nemôže vyvíjať ofenzívu, kvôli únave ľudí, aj stratám, stále je to ofenzíva a front je natiahnutý, začína ohrozovať bezpečnosť v prípade protiútoku od nepriateľa, potom prejdú do defenzívy a príde ďalšia vlna zálohy cez ich hlavy. Ak máme tú vlnu, aleluja, ideme ďalej. Ak túto vlnu nemáme, potrebujeme operačnú pauzu na preskupenie. Myslím si, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude operačná pauza na preskupenie. O to viac, že ​​sme skutočne vyčistili veľkú časť Charkovskej oblasti,“ povedal Ždanov.


Odborník zdôraznil, že prevádzkový úspech, ktorý sme dnes dosiahli, je pôsobivý.

"Je to (operačný úspech - pozn. red.) veľmi pôsobivé. Ruské jednotky sme zatlačili na štátnu hranicu oproti mestu Charkov. Pozdĺž rieky Oskol sme úplne oslobodili Charkovskú oblasť. Uvidíme, ako sa bude ofenzíva ďalej vyvíjať. ."dodal


Vojenský expert poznamenal, že v strategickom pláne Ozbrojené sily Ukrajiny spustili protiofenzívnu operáciu.


"Toto je prvá skúšobná fáza tejto operácie. Ďalej, keď sa zvýši úsilie, ako sa budú formovať nové zálohy a nové jednotky, postúpime k štátnej hranici Ukrajiny, ktorá bola určená alebo medzinárodne uznaná v roku 1991," uzavrel Ždanov.


#ukrajina

bottom of page