top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Americké špeciálne služby sú schopné eliminovať Putina

USA potvrdili svoje neobmedzené možnosti ničenia teroristov


Foto: be3ee.sk


Teoreticky sú americké špeciálne služby schopné urobiť to isté s Putinom ako s vodcom Al-Kájdy Aymanom al-Zawahirim.

Teoreticky sú špeciálne služby USA schopné eliminovať ruského prezidenta Vladimira Putina rovnakým spôsobom ako vodcu al-Káidy Aymana al-Zawahiriho.

Uviedol to generálmajor zálohy SBU Viktor Yagun vo vysielaní televízneho kanála Espresso.


"Teoreticky sú americké špeciálne služby schopné urobiť s Putinom to isté, čo s vodcom Al-Káidy Ajmanom al-Zawahirim. Treba však pochopiť, že systém protivzdušnej obrany, ktorý chráni Putina, ako aj prenosné systémy protivzdušnej obrany a radarový systém, môže poškodiť elimináciu tohto teroristu." - poznamenal Yagun.

Podľa Yaguna operácia na odstránenie al-Zawahiriho potvrdzuje neobmedzené schopnosti amerických špeciálnych služieb.


"Zástupcovia amerických špeciálnych služieb uviedli, že al-Zawahiriho v Kábule sledovali dlhé dni, študovali jeho rozvrh a poznali jeho zvyky. Na likvidáciu teroristu používali aj rakety, ktoré neboli vybavené výbušninami, ale špeciálnymi čepeľami. Tento unikát špeciálna operácia, ktorá trvala viac ako jeden deň, potvrdzuje, že možnosti amerických špeciálnych služieb sú v súčasnosti prakticky neobmedzené,“ zdôraznil generál.

Pripomeňme, že USA viedli v Afganistane „presnú protiteroristickú operáciu“ proti al-Zawahirimu, ktorý sa skrýval v konšpiračnom byte v Kábule. Úspešnú protiteroristickú operáciu ohlásili v Bielom dome v noci na 2. augusta. Na miesto, kde sa terorista nachádzal, bola z dronu zhodená výbušnina.


#svet

bottom of page