top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Arestovič: Vojna vstúpila do novej fázy – do fázy raketového teroru


Raketové údery sa podľa poradcu náčelníka OP vykonávajú z rôznych strán a celého rozsahu.


Poradca šéfa prezidentskej kancelárie Oleksij Arestovyč komentoval dnešný útok na Kremenčuk a uviedol, že vojna vstúpila do novej fázy - do fázy raketového teroru.

Arestovič to povedal vo vysielaní "Fagin Live".


"Strategické bombardéry podľa predbežných údajov odpaľovali rakety X-22 z oblasti Kurska. To je strašne stará strela, nepresná. Nehovorím o mestách a miestach blízko demarkačnej čiary, je jasné, že je tu ďaľšia fáza, začal sa raketový teror proti civilnému obyvateľstvu, keď už hovoríme o tom, tak Ženevská konvencia a medzinárodné právo výslovne zakazujú použitie úderov, ktoré sú sprevádzané možnými civilnými obeťami, teda sú porušované všetky pravidlá vojny, medzinárodným právom. Dá sa to prirovnať k novej ale už "Raketovej Buči" . Vojna vstúpila do novej fázy – do fázy raketového teroru,“ povedal.

Poradca šéfa OP zdôraznil, že raketové útoky sú spúšťané z rôznych smerov, a najmä dnes naša rozviedka vydala vyhlásenie, že sú možné nové údery z územia Bieloruska.


Ale prakticky nepochybujem, že ak sa rozbalí trojmesačné veto, znamená, že sa bude páliť naďalej...


„Iskandery“ dopadajú na Charkov napríklad stacionárne komplexy, na Charkov dopadá poľné delostrelectvo, na Nikolajev dopadajú neriadené strely typu „Hurikán“ . " , na Odessa dopadajú okrídlené rakety- sú zostrelení protivzdušnou obranou úspešne. Sú to predbežné údaje, ktoré je opäť potrebné overiť. Všeobecne platí, že po nás letí celá nomenklatúra, ktorá je, "- povedal Arestovič.

Pripomeňme, že okupanti odpálili rakety na nákupno-zábavné centrum v Kremenčugu v regióne Poltava, kde bolo viac ako tisíc civilistov.


#ukrajina


bottom of page