top of page
  • Writer's pictureBe3ee

AUTO DCÉRY OLEKSANDRA DUGINA – IDEOLÓGA „RAŠIZMU“ A PUTINOVHO KONZULTANTA – VYBUCHLO


Foto: Foto zo sociálnych sietí


Ruskí propagandisti označujú výbuch auta, v ktorom bola Daria Dugina pravdepodobne za pokus zabiť svojho otca.

Večer 20. augusta bolo na predmestí Moskvy vyhodené do vzduchu auto Land Cruiser Prado, v ktorom bola dcéra ruského filozofa a ideológa „rasizmu“ Oleksandra Dugina Daria. Informuje o tom telegramový kanál Baza. Podľa dostupných informácií sa incident odohral v oblasti obce Velyki Vjazemy pri Moskve v mestskej časti Odintsovo. Majiteľka auta Darja Dugina, ktorá bola v kabíne, údajne zomrela na mieste.


Oleksandr Dugin je známy ako ruský filozof a publicista fašistického smeru, zakladateľ ideologického hnutia „Neo-eurazianizmus“, je považovaný za ideológa „rašizmu“. Miestne médiá informujú o jeho výraznom vplyve na ruského prezidenta Vladimira Putina.


K výbuchu auta, v ktorom sa nachádzala Daria Dugina, došlo pravdepodobne okolo 22:00. Ruskí propagandisti vyslovujú hlavnú verziu - ako pokus o atentát.


Uvádza sa tiež, že v aute, ktoré vybuchlo, mal šoférovať samotný Oleksandr Dugin. Ten však presadol do iného auta.V oblasti výbuchu je momentálne zablokovaná doprava - autá sú odkláňané.

Darya Dugina sa rovnako ako jej otec venovala žurnalistike, filozofii a politológii. V júli 2022 bol zaradený do sankčných zoznamov Veľkej Británie.
Pripomenieme, že „rasizmus“ má odteraz svoju oficiálnu stránku na Wikipédii. V celosvetovej online encyklopédii je interpretovaný ako oficiálna politická ideológia mocenského režimu Ruskej federácie.


#rusko

bottom of page