top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Bolo zaznamenaných desať príletov: ruskí okupanti opäť strieľali na jadrovú elektráreň Záporožie


Rusko pokračuje v páchaní jadrového terorizmu.


Ruskí okupanti opäť ostreľovali jadrovú elektráreň Záporižžja a územie pri jadrovom zariadení.

Informoval o tom Energoatom.


"Dnes, 11. augusta 2022, Rašisti opäť bombardovali Záporožskú jadrovú elektráreň, najväčšiu na Ukrajine a v Európe. Päť "príletov" bolo zaznamenaných v priestore veliteľskej kancelárie stanice - hneď vedľa zvárania priestor a sklad zdrojov žiarenia. Na malom priestore bola spálená tráva, ale našťastie nikto nebol zranený. Nepriateľ sa tam však nezastavil," píše sa v správe. Energoatom dodal, že v areáli hasičskej zbrojnice , ktorá sa nachádza v blízkosti ZNPP, sa uskutočnilo ešte päť „príletov“.

Podotýkame, že v dôsledku ostreľovania na stanici nebolo možné včas vykonať „zmenu“. Veď kvôli bezpečnosti jadrových pracovníkov boli autobusy s personálom ďalšej zmeny otočené späť do Energodaru. Kým sa situácia definitívne znormalizuje, pracovníci predchádzajúcej zmeny budú pokračovať v práci.


"Situácia na stanici je momentálne pod kontrolou. Informácia, ktorá sa okamžite rozšírila do nepriateľskej verejnosti, že personál vraj v panike opúšťa stanicu, je falošná a manipulatívna. Aj toto je zbraň, s ktorou sa Rusi pokúšajú zničiť ZNPP, tak dôverujte iba oficiálnym zdrojom,“ - zdôraznili v Energoatome.


V telegramových kanáloch sa už skôr objavili informácie o možnom požiari v blízkosti JE a dyme nad stanicou. Verejnosť zverejnila relevantné videá, na ktorých môžete vidieť kúdoly dymu v areáli ZNPP.
Stojí za zmienku, že 8. augusta veliteľ ruskej posádky v ZANP uviedol, že všetky dôležité objekty tam boli zamínované a stanica "bude ruská alebo nikoho." Dodal, že ruská armáda "je pripravená na dôsledky".


Ukrajinská rozviedka už skôr potvrdila informáciu, že ruské jednotky podmínovali územie energetických blokov Záporižskej JE v Energodare. Okrem toho okupanti zamínovali životne dôležité komunikácie v dočasne okupovanom Chersone.


Prezident Štátneho podniku Energoatom Petro Kotin 8. augusta povedal, že okupanti podmínovali pobrežie ZNPP, vedenie, ktoré sa približuje k chladiacemu jazierku a tiež celé vedenie, ktoré vedie ku Kachovskej nádrži. Čo sa týka reaktorového zariadenia, dnes ich kontroluje ukrajinský personál a nemáme informácie o tom, že by v týchto objektoch prebiehala mínovanie, ale môžu to urobiť kedykoľvek, dodal Kotin.


#ukrajina


bottom of page