top of page

Britská vláda po prvýkrát potvrdila, že plánuje poskytnúť Ukrajine tanky


Foto: Wikipedia


Premiér Rishi Sunak požiadal ministra obrany Bena Wallacea, aby „urýchlil podporu Ukrajine vrátane poskytnutia tankov“.

Britská vláda po prvýkrát potvrdila, že plánuje poskytnúť tanky Ukrajine.

Uviedol to hovorca britskej vlády, informuje The Financial Times .


Británia má podľa neho záujem zvýšiť podporu Kyjevu, aby pomohla vyhrať vojnu proti režimu Vladimira Putina.


"Zintenzívňujeme našu podporu Ukrajine pomocou novej generácie vojenskej technológie, aby sme pomohli vyhrať túto vojnu. Je jasné, že bojové tanky môžu pre Ukrajincov zmeniť hru. Minulý týždeň premiér povedal prezidentovi Zelenskému, že Spojené kráľovstvo poskytne všetko, čo môžeme,“ povedal predstaviteľ britskej vlády.

Objasnil, že premiér Rishi Sunak požiadal ministra obrany Bena Wallacea, aby v najbližších týždňoch „spolupracoval s partnermi“ s cieľom napredovať a „urýchliť podporu Ukrajine vrátane poskytnutia tankov“.


Publikácia predpokladá, že ide o tanky Challenger 2 , ktoré sú vo výzbroji britskej armády.


Kedy dostanú ozbrojené sily západné tanky

Podľa Sky News Veľká Británia zvažuje možnosť dodať Ukrajine tanky Challenger 2. Pripomenieme, že Francúzsko odovzdá Ukrajine obrnené transportéry Bastion a kolesové tanky AMX-10RC .


Poľský prezident Andrzej Duda sľúbil, že Varšava dodá Ukrajine rotu tankov Leopard .

Nemecká vláda medzitým uviedla, že nevie o žiadostiach o vyslanie tankov Leopard na Ukrajinu. Ale Fínsko nie je proti odovzdaniu tankov Leopard 2 Ukrajine, ale s podmienkou, že takéto rozhodnutie musí byť prijaté spoločne v Európe.


Podľa nás sa dodávaky začnú uskutočňovať po najbiližšom Ramsteine 20 januára. Momentálne Ukrajine vedie zákopovú vojnu, ktorú nechcene museli podstúpiť, keďže štýl vojny závisí od dodávok zbraní zo západu...


#ukrajina

bottom of page