top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Britský minister obrany uviedol, čo Putin pravdepodobne pripravuje na 9. máj


Britský minister navrhol, aby ruský prezident v tento deň vyhlásil všeobecnú mobilizáciu pre vojnu s „nacistami“ po celom svete.


V piatok 29. apríla britský minister obrany Ben Wallace dopustil, že ruský prezident Vladimir Putin počas sviatočnej prehliadky 9. mája oznámi masovú mobilizáciu s cieľom zasadiť rozhodujúci úder Ukrajine. Informoval o tom denník The Daily Mail.


Podľa britského ministra bude jedným z Putinových argumentov výzva na novú vojnu s „nacistami“ na celom svete. Vyhlási to na prehliadke venovanej ukončeniu ruskej účasti v 2. svetovej vojne v Moskve.


Kremeľ dúfa, že takáto motivácia bude stačiť na vyhlásenie všeobecnej mobilizácie, keďže väčšina ruskej populácie je ovplyvnená propagandou štátnych televízií.


„Videli sme množstvo Putinových vyhlásení, že zo ‚špeciálnej operácie‘ sa stáva vojna, ‚je to nepriama vojna‘ a ‚nácisti sú všade‘, že ‚je ich plno nielen na Ukrajine, ale aj v NATO. ' Myslím, že si pripravuje pôdu na to, aby povedal: „Pozrite, toto je vojna proti nacistom a potrebujem viac ľudí,“ povedal Wallace.

Pripomenieme, že na Deň víťazstva 9. mája prezidentovi Ruska Vladimirovi Putinovi zahraniční kolegovia neprídu . Rusko nepozvalo ani blízkeho „spojenca“ Alexandra Lukašenka.


#svet

bottom of page