top of page

Ficov biznis a bratranciUž v roku 2008 písali médiá o firme STYLE-MONT, keď firma vyhrala v súťaži zákazku Ministerstva vnútra za viac ako 27 miliónov korún, o ktorej vedel a informoval vtedy hovorca min.vnútra Erik Tomáš. Firma STYLE-MONT spol. s.r.o., v ktorej je jedným z majiteľov a z konateľov Ladislav Rybanský, okrem toho je vo firme ďalší spoločník, Anton Lacika, ktorý je zasa švagrom Ficovho blízkeho človeka Vladimíra Faiča. Faiča si Fico priviedol z SDĽ, je to absolvent VŠ politickej za hlbokej totality, šéfoval Ficovým poradcom a médiá o ňom písali, že robil biznis so schránkovými firmami sa dostávala k zaujímavým zákazkám! Dôvod bol jednoduchý, L. Rybanský je strýko Roberta Fica. Firme STYLE-MONT s.r.o. darilo za vlády R.Fica, projekt rekonštrukcie škôlok za bruselské peniaze, rozbehli sa aj zákazky spoločnosti, spôsobom- najprv súťaž vyhlásili, no neskôr ju zrušili a zákazku zadali firme Ficovho strýka priamo, alebo bez súťaže, napriamo.


Bratranec R. Fica priamo dohliadal na prevod miliónových pozemkov pod Tatrami z rúk štátu, písali médiá v roku 2009. Oddeleniu reštitúcií v Pozemkovom fonde šéfoval Ficov príbuzný, právnik Jaroslav Rybanský. Práve on mal na starosti zmluvy, vďaka ktorým 160 hektárov pôdy neskôr získala firma GVM, v ktorej figuruje Milan Bališ známy V. Mečiara. Bratranec sa dostal do kresla šéfa, keď Fico nechal vymeniť ľudí v Slovenskom pozemkovom fonde, po škandále s pôdou vo Veľkom Slavkove v roku 2007, o ktorú sa tiež usilovala spoločnosť GVM. Rybanský sa nechcel vyjadriť, či mu k miestu na fonde dopomohol Fico, tiež bol v parlamente zapísaný aj ako asistent poslanca za Smer Pavla Gogu. Cirkus a divadlo R.Fica-totiž tí istí ľudia, ktorých vláda Fica "akože"odvolala boli aj pri škandále vo Veľkom Slavkove, neskôr sa potichu vrátili a rozhodovali o prevode pozemkov vo Veľkej Lomnici a Starej Lesnej. J.Rybanský pracoval aj v Slovenskom futbalovom zväze ako právny exper. O Jaroslavovi sa písalo aj nedávno, kúpil lukratívny pozemok v hodnote vyše pol milióna eur, nad Bratislavským hradom, a to len štyristo metrov od niekdajšieho Ficovho bydliska v Bonaparte. Koľko za pozemok s domom v skutočnosti Rybánsky zaplatil a z akých zdrojov ho financoval, nie je známe. Jaroslav sa objavil vo firme SOLEIL LEVANT, zaujal miesto v dozornej rade spolu s bývalým námestníkom Slovenského pozemkového fondu (SPF) za vlád Smeru Róbertom Polonim, Poloni tvoril vo fonde duo s neskoršou ministerkou Gabrielou Matečnou. Rybanský a Poloni spojili sily vo firme SOLEIL LEVANT, kde každý má 9%podiel, väčšinovým majiteľom je poľská spoločnosť SOLEIL LEVANT, predseda predstavenstva, istý Xinyu Zhang s pobytom v Paríži, splnomocnil právnymi úkonmi pri zakladaní slovenskej firmy Weili Huang. Šéfom predstavenstva je Michel Hoang. Bratranec R.Fica sa činí, no nie je známe či niekto iný nestojí za skupinou činskych mien ani koľko investoval, inkasoval, čím sa zaoberá firma.


Pre zaujímavosť na správnosť volieb na Slovensku by mali dozerať niekdajší agent Štátnej bezpečnosti (ŠtB) Ján Knapp či bratranec Roberta Fica (Smer - SD) Jaroslav Rybanský. Nominanti sa členmi štátnej komisie stanú automaticky, a to zložením sľubu. Neexistuje nutnosť odhlasovať ich.


R.Fico v štátnych inštitúciách zamestnával a zo štátnych peňazí rád odmeňoval, aj ďalšieho bratranca Rastislava Rybanského pôsobiaceho na Úrade vlády ako riaditeľ Kancelárie podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. R.Rybanského meno v minulosti zaznelo v súvislosti s obnovou Topoľčianskeho hradu. Na zrúcaninu vtedy občianskemu združeniu pod Rybanského patronátom putovali zo štátnej akciovky a z Nórskych fondov státisíce eur. Ľ.Vážny zamestnal Ficovho bratranca, keď v roku 2018 striedal na premiérskom poste R. Fica Pellegrini, zasadol na post šéfa jeho kancelárie Ficov bratranec Rastislav Rybanský, ktorý po zvolení novej vlády v roku 2020 sa premiestnil do sociálnej poisťovni, ktorú viedol Ľ.Vážny, nový minister ponechal vo funkcii až do septembra 2020.


Ďalšia omrvinka z klanu Fico-Pellegrini, po škandáloch s korupciou a klientelizmom, každý na každého niečo má, každý má za ušami neskutočné rozkrádanie štátnych financií, od tunelovania nemocníc cez predražené CT, cez tety Anky, megapodvod sponzora Širokého vo Váhostave, cez Počiatkove drahé metre diaľnic..... vraždy na objednávku a likvidácie nepohodlných....talianska mafia na úrade vlády.....kedy to už pochopia "milovníci" Smeru SSD a Hlasu SD?


Robert Fico doteraz ani náznakom nevysvetlil svoje majetkové pomery, celé roky si aj so svojimi spoločníčkami užíva luxus, na ktorý by z platu verejného činiteľa ťažko mohol zarobiť. Tak ako podnikanie Svetlany Ficovej so synom Michalom je len firma na papieri, alebo zásterka na biznis mimo očí. Fico po obrovskom byte v Bonaparte, po nociach v kaštieli vo Vinosadoch, v drahom bývaní v Hiltone-majiteľmi hotela sú Ficovi blízki ľudia z pozadia Smeru Jozef Brhel a Juraj Široký, v minulosti výdatne zarábajúci na štáte, Miroslav Výboh sa k tretinovému vlastníctvu nepriznáva. Vypovedajúci svedkovia hovoria o úplatkoch, o gangu Norberta Bodora, ktorými si kupovali beztrestnosť a aby neboli obvinení oligarchovia, rodinní príbuzní, úplatky mali pokryť všetky náklady" na nevykonávanie policajných úkonov, skončil v luxusnom bývaní, prenajíma si byt v novostavbe Sokolská Residence pod bratislavskou Kalváriou, ktorý patrí smeráckemu poslancovi D.Muňkovi, ak tam ešte býva.


Chobotnica R.Fica a P.Pellegriniho funguje dokonale, v malých aj veľkých mestách, v malých aj veľkých kšeftoch, tak ako ich „rodina“ dostane najesť. R.Fico sa osobne venuje ďaleko väčším veciam za ďaleko väčšie peniaze, o tom niet pochýb.


Zdroje: SME, Transparency International Slovensko, Aktuality, Nový Čas, Pravda, Rozhlas.cz, OR SR


#slovensko

bottom of page