top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Gaidai: Deokupácia Luhanskej oblasti sa tak skoro neudeje...


Foto: Associated Press


Po oslobodení nebude možný okamžitý návrat do regiónu.

K oslobodeniu okupovaných území Luhanskej oblasti v blízkej budúcnosti nedôjde. Oznámil to šéf Luhanskej regionálnej vojenskej správy Serhii Gaidai.


"Ako človek, ktorý sa narodil v Severodonecku v Luhanskej oblasti, samozrejme chcem, aby sa zajtra začala deokupácia Luhanskej oblasti... Deokupácia Luhanskej oblasti sa tak skoro nestane. Ale určite sa tak stane. Potrebujeme vyhrať vojnu ako celok. Naše víťazstvo závisí od deokupácie Luhanskej oblasti,“ povedal Gaidai.

Poznamenal, že ihneď po prepustení nebude možné vrátiť sa do regiónu. Odmínovanie osád, ktoré sú pred rekonštrukciou niekoľko mesiacov dennodenne ostreľované ruskými okupantmi, potrvá.


"V prvom rade to, čo sa bude musieť urobiť hneď, je odmínovanie. Samozrejme, že chceme okamžite obnoviť domy, školy, spustiť škôlky. Pre nás sú prioritou ľudia. Prvým krokom je preto odmínovanie, obnova domov, škôl, škôlky, škôlky, škôlky, škôlky, škôlky, atď. druhým krokom je odmínovanie, potom kritická infraštruktúra a potom rozvoj,“ povedal Gaidai.

Počas nepriateľských akcií okupanti úplne zničili celú kritickú infraštruktúru regiónu: dodávky plynu, vody a elektriny.


Gaidai už skôr informoval, že ruskí okupanti v súčasnosti sústreďujú svoje úsilie na dobytie mesta Bachmut. Okrem toho mali Rusi usporiadať pseudoreferendum, no v Luhanskej oblasti je v poslednom čase čoraz častejšie „obláčik“, takže podmienky neustále menia.


#Ukrajina

bottom of page