top of page
  • Writer's pictureBe3ee

"Hlas Ukrajiny-12": zajatý kyborg svojim príbehom vniesol slzy do jeho príbehu


Na súťaž prišiel Yaroslav Gavyanets.

Yaroslav Gavyanets z mesta Kopychensi v regióne Ternopil sa objavil na pódiu „slepých konkurzov“ projektu Hlas Ukrajiny-12 .


29-ročný účastník povedal, že o javisku sníval už od detstva a po škole nastúpil na Činohernú a filmovú fakultu. Štúdium však nedokončil - vstúpil do ozbrojených síl a potom odišiel do ATO. Pri obrane doneckého letiska v roku 2015 sa dostal do zajatia. Mal vtedy 22 rokov.


"Vyhodili do vzduchu terminál, došlo k veľkému výbuchu. Chlapci spadli dole a boli zasypaní tromi poschodiami. Тоді Zo 60 ľudí nás vtedy ostalo 16. Po výbuchu nezostala žiadna munícia, nič... Ďalší deň, keď sme sa dostali do zajatia nás odviedli k stene a na roztrel. Strieľali nad hlavami, potom nabehli ich vojaci a bili nás.“ spomínal vojak.

Yaroslav dodal, že keď jeho otec videl video so synom v zajatí, bol veľmi šťastný, keď sa dozvedel, že jeho dieťa žije. Potom muž prišiel s nápadom podať žiadosť, že je pripravený vymeniť sa za syna.


"Špeciálne služby v DNR videli toto video a podmienili, že môj otec príde s tromi ukrajinskými kanálmi, aby to videli na Ukrajine. Prišli a prepustili ma," spomínal Gavjanec.

Cyborg bol prepustený a priznáva, že jeho obdobie psychologickej rehabilitácie stále trvá. Spevák sa však teší z dvoch malých dcér s tým, že pre ne žije. Yaroslav prišiel do Hlasu krajiny splniť si svoj detský sen – stáť na javisku, pretože divadlo a spev – to je miesto, kde by bol, nebyť vojny.

Na "Voice of the Country" účastník zaspieval skladbu "It can kill you" od skupiny SKY.Yaroslavovi sa podarilo otočiť stoličku speváčky Olya Polyakova. Bojovník sa naďalej zúčastňuje šou vo svojom tíme.


Keď si spieval, počul som, že sú nejaké problémy s vystúpením, ale z nejakého dôvodu som ťa chcel podporiť a pomôcť ti. Myslím si, že môžeme nájsť piesne, ktoré môžeš spievať sebavedomo a zažiariť na tomto pódiu. A čo je najdôležitejšie, je že sa mi splnil sen.“ komentoval umelec.

#Ukrajina

bottom of page