top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Iránske bezpilotné lietadlá Shahed-136 sa stanú vážnou hrozbou pre ZSU a vybavenie ozbrojených síl


Foto: MIL.IN.UA


Ruská federácia už začala používať iránske drony pod rúškom svojej vlastnej. Iránske bezpilotné lietadlá , ktoré Rusko začalo používať, môžu ukrajinskej armáde spôsobiť nemalé problémy.

Informoval o tom WSJ.


Minulý týždeň sa nad ukrajinskými obrnenými a delostreleckými pozíciami na severovýchode Charkovskej oblasti začali objavovať drony Shahed-136 s deltakrídlovými krídlami, prefarbené do ruských farieb a premenované na Geran-2.


Podľa ukrajinského veliteľa Rodiona Kulagina iba v oblasti pôsobenia jeho brigády zničili iránske bezpilotné lietadlá, ktoré zvyčajne lietajú vo dvojiciach a potom narážajú na svoje ciele, dve 152 mm samohybné húfnice, dve 122 mm samohybné poháňané húfnice, ako aj dva obrnené transportéry.


Pripomeňme, že Ministerstvo obrany Veľkej Británie v aktualizovanej spravodajskej správe zo 14. septembra tiež uviedlo vysokú pravdepodobnosť, že Rusko po prvýkrát nasadilo iránske drony na Ukrajine. Vzhľadom na to, že Shahed-136 má dolet 2 500 kilometrov, v súčasnosti sa zdá, že Moskva používa tieto bezpilotné lietadlá na taktické útoky v blízkosti frontových línií, namiesto ničenia strategickejších cieľov hlboko na ukrajinskom území.


#ukrajinabottom of page