top of page
  • Writer's pictureBe3ee

JoJ Na Hrane: Heger rozobral Fica do šrúbky


Včera sa v relácii stretli Minister Financii a zastupujúci Minister Zdravotníctva Eduard Heger a ex 3 násobný premiér (či niečo iné) Róber Fico, ktorý je zodpovedný za veľa zlých vecí v tejto krajine. Vymenujeme zopár z nich: 1. Tunelovanie štátnych zdrojov cez Mochovce, kde predraženie bolo z 2.5 mld EUR na 8 mld EUR, no smrdí to fiktívnymi omietkami, betonom a železom. Peniaze z vyskovou pravdepodobnosťou prelievali cez Talianskú firmu, kde sa obšmietali Vadala, Ndrangeda, Trošková. Bolo by zaujímavé sledovať tok peňazi do Talinaskej firmy a von.... 2. SPP :Tunelovanie SPP prostredníctvom preceňovania majetku

Tunelovanie SPP a ako k tomu došlo? V roku 2006, keď sa Robert Fico stal prvýkrát premiérom, došlo k obrovskému preceneniu majetku SPP. Bez toho by bolo tunelovanie SPP obtiažne. Precenenie majetku je taký súchý účtovnícky pojem, ale išlo vlastne o to, že majetok, aktíva z SPP, čiže nejaké rúry, ventily, všetko možné, boli ohodnotené na 100 miliárd slovenských korún. Zrazu, sadli si účtovníci a povedali: „Tak tento ventil nebude mať hodnotu milión, ale dva milióny. Táto rúra nie je x, ale 3x atď. a zrazu z roka na rok celý majetok SPP nemal hodnotu 100 miliárd korún, ale 250 miliárd korún. Hodnota majetku sa viac ako zdvojnásobila. Toto bol prvý krok na to, aby bolo možné vykázať zisk, lebo keď v súvahe, kde inak nič nezmeníte, iba zrazu máte dvojnásobný majetok, logicky na tej druhej strane vám vyskočí zisk. Takže zisk bol na svete, umelý zisk, a ten sa mohol vypáliť ako dividenda, ako tzv. superdividenta.


Samozrejme, že tie peniaze reálne neboli, to boli len operácie na papieri.

No tak, aby tie peniaze reálne boli, SPP sa začalo zadlžovať. To všetko sa dialo za prvej vlády Roberta Fica a dlh SPP stúpol z nejakých 16 milárd korún na, neviem, 90 miliárd, na obrovskú čiastku a všetky tie peniaze, ktoré si SPP nabralo ako úvery, obratom putovali vlastníkom ako superdividenda. Inymi slovami, začalo sa tunelovanie SPP. Dividenda je podiel na zisku, ale v tomto prípade, žiaden zisk nebol, to boli len účtovné operácie. No a takýmto spôsobom počas tých štyroch rokov, čo Robert Fico vládol a každú jednu superdividendu odklepol, tak zahraniční investori si vytiahli viac ako jednu miliardu eur.

Je totiž veľký rozdiel vybrať si dividendu, keď naozaj ten podnik si vytvoril zisk, a ten sa rozdelí, ale v tomto prípade, žiaden zisk vytvorený nebol, len sa skrátka tunelovalo SPP, Robert Fico to vždy posvätil, lebo šak s tým ako druhý zástupca štátu, ktorý tam bol druhý akcionár, väčšinový, 51-percentný, tak s tým musel súhlasiť. Jednu miliardu eur takto vytiahli zahraniční investori a jednu miliardu, samozrejme, dostal aj štát.

Aby som to teda celé uzavrel: Robert Fico osobne dohliadal na tunelovanie SPP preto: „Najväčší tunelár SPP je Robert Fico!“ 3. Mýto: Pod taktovkou Vážneho, Pellegriniho a Fica sa odohral ďalší tunel kde bola podpísaná taká korupčná zmluva, až to neba kričí. Štát systém nevlastní a navyše prichádza o 70 000 000 EUR ročne, škoda už teraz presahuje okolo 770 000 000 EUR. 4. Zbabraná informatizácia: Asistent tejto kauzy Pellegrini, Raši. Vyhodená 1 miliarda a fitkívne predražené služby. Nefunkčnosť a hanba. 5. Ďialnice: 3 x drahšie dialnice a posmech celého zahraničia, navyše nedostavané. Toto je len tak jadro a zlomok všetkých zlodejín pod Taktovkou Fica. Pýtate sa prečo nie je ešte v Base. No Fico je veľký špekulant a všetko robí cez tretie osoby. Používa manželkyných 700 firiem, tročkovä, Vadalu, Ndrangedu, Zahraničné talianské firmy a to sa potom zlieva niekde na Belize. Takéto veci sa veľmi ťažko dokazujú alebo dajú dokázať. Firmy a účty hneď likvidujú a otvárajú nové a zahladzujú tak stopy. Pri najmenšom sa však dá obžalovať tohto človeka za zneužívanie právomoci verejného činiteľa a za zlé hospodárenie s verejnými zdrojmi. Tu však chýba aj zákon o finančnej a hmotnej zodpovednosti. Toto všetko sa zneuživa na tunelovanie Štátu. Vráťme sa späť k Hegerovi. Ten pomenoval všetky fakty a veci ako sa majú a Fico vyzeral v relácii ako bezdomovec čo sa váľa na smetisku. Je to však zákerný a pomstichtivý človek a stále nebezpečný. Najnovšie zaplatení novinári vyprodukovali novú tému, ktorú teraz všetci proti Olano zneužívajú a to fiktívny prieskum, kde sa hovorí o 80% nedôvere ľudu v Igora Matoviča. Hneď ho začali používať všade a vo všetkých dueloch. Takto sa vyrába vážený téma na očierňovanie oponenta. A vidíme to deň čo deň. Pán Heger ďakujeme za fakty a kvalitne naštudovanú problematiku.

bottom of page