top of page

Kam kráčaš Slovensko po udalostiach z 10.mája 2021?

Updated: May 14, 2021


Priatelia, ako sa mení politická mapa Slovenska po pondelku?

Alebo inak, aké možnosti po pondelku majú slušné sily?


Myslím si, že každému príčetnému je nad slnko jasné, že Fico dosiahol v pondelok presne to, čo dosiahnuť chcel.Ukázal, že súčasná koalícia je koalíciou síl zla, síl ktoré chcú len a len pokračovanie boľševickej moci, aj keď moci “inej” ako to bolo v ére ficizmu a síl dobra. Problém je v tom, že sily dobra boli voľbami riadne oklamané. Napríklad voliči sas, voliči už dnes je jasné, že aj za ľudí sú konzervatívni alebo pravicovo konzervatívni voliči. Lenže aj sas aj za ľudí dnes viacmenej hlásajú “hodnoty” “progresivizmu” či inak povedané oxymoronu “ľavicového liberalizmu” …


A to je voda na mlyn starým štruktúram, ktorými napokon sú tieto koaličné strany, ale aj strana Sme Rodina priamo prešpikované.


Ako teda ďalej? Ako ďalej v situácii, keď “oligarchovia” dostali v pondelok správu, že uplácať áno, kradnúť áno, ale len tak “soft”?


Čo ale znamená slovo “soft”? Znamená to, že blízki rodinní príslušníci papalášov áno a ostatní nie? Možno. Alebo to znamená, že to treba robiť inak ako na hulváta? Ale, čo to znamená robiť to na hulváta?


Priatelia, mne vychádza, že ak má byť systém nevratný do obdobia Ficizmu, musia byť zmeny dôsledné. Najprv treba zastaviť peňazovody, všetky, úplne všetky peňazovody, potom treba intenzívnejšie vyšetrovať najprv nedávne zločiny, tie ale samozrejme v prvom rade medzi represívnymi zložkami, medzitým urobiť zásadnú reformu súdnictva, polície, prokuratúry. Zároveň dramaticky dvíhať autoritu členov týchto zložiek. Tak dramaticky, že každý, kto sa zasa zníži k podlostiam dnes neustále tu obvyklým, bude exemplárne trestaný. Napríklad 3x väčším trestom, ako je v trestnom sadzobníku pre bežného občana.


Taktiež sa prikláňam k tomu, aby boli sudcovia, prokurátori volení alebo sme požiadali krajiny ako Nemecko, Rakúsko o poskytnutie ich penzionovaných.


Iný spôsob, ako sa natrvalo vyhrabať z tohto marazmu nie je. Inde som napísal, že kadejaké “súdne mapy” sú dnes nezmysel a kamufláž, aby sa udržal stávajúci stav v represívnych zložkách, tak nesmierne vyhovujúci “oligarchom” …
#politika

bottom of page