top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Kancelária prezidenta vyzýva Ukrajincov


Kancelária prezidenta vyzýva Ukrajincov, aby nereagovali na ruské podsúvania z "ofenzívy zo strany Bieloruska"

Foto: CPD


Ruská propaganda naďalej preniká do informačného priestoru Ukrajiny, aby medzi Ukrajincami zasiala paniku.

Ukrajincov vyzývame, aby získavali informácie len z oficiálnych zdrojov, pretože ruská propaganda v ukrajinskom mediálnom priestore opäť šíri správy o údajnom útoku z Bieloruska . Informovala o tom poradkyňa šéfa prezidentskej kancelárie Darina Zárivná


"Jedna z najobľúbenejších tém ruskej propagandy - "invázia z Bieloruska" sa opäť vrhá do nášho mediálneho priestoru. Okrem toho sú hádzané prostredníctvom úprimne ohovárajúcich postáv a súčasne spúšťajú klebety prostredníctvom poslov v štýle "povedal môj vojenský priateľ" Odpoveď na túto otázku môže byť krátka, je pripravenosť našich obranných síl,“ povedal Zarivna v telegrame.

Odporúčala počúvať len oficiálnych hovorcov rezortov.


„Nepriateľ chce ovplyvniť vaše nervy v predvečer sviatkov, nemali by ste mu dať šancu uspieť,“ napísala.

Hrozba z Bieloruska

20. decembra sa na sociálnych sieťach objavila informácia, že ruskí okupanti prevážajú tanky, nákladné autá a ich personál z bieloruských cvičísk v severnej a strednej časti krajiny, kde boli dislokovaní, na juh – bližšie k hranici s Ukrajina.


Hovorca Štátnej pohraničnej služby Andrij Demčenko uviedol, že ukrajinská pohraničná stráž neeviduje na ukrajinsko-bieloruskej hranici prudký nárast vojenskej techniky a útočníkov. Tamojšia situácia zostáva pod kontrolou a hranica bola maximálne posilnená.


Veliteľ Spojených síl ozbrojených síl Ukrajiny generálporučík Serhiy Naev informoval, že stupeň vojenského ohrozenia zo strany Bieloruska sa zvyšuje. Ozbrojené sily však situáciu monitorujú a prijímajú potrebné opatrenia.


Minister obrany Oleksij Reznikov zároveň poznamenal, že existuje riziko účasti bieloruských ozbrojených síl na ďalšom pokuse o útok na Ukrajinu túto zimu. To však nie je v záujme vedenia republiky.


#ukrajina


bottom of page