top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Kremeľ plánuje vyhodiť do vzduchu obytné domy v Mozyre

Kremeľ plánuje vyhodiť do vzduchu obytné domy v Mozyre, aby vtiahol Bielorusko do vojny proti Ukrajine - spravodajská službaFoto: Hlavné spravodajské riaditeľstvo Ministerstva obrany Ukrajiny


To znamená, že sa použije podobný scenár ako v Rusku počas vypuknutia vojny v Čečensku.

Kremeľ plánuje vyhodiť do vzduchu obytné domy v Mozyre, aby vtiahol Bielorusko do vojny proti Ukrajine.

Informovalo o tom Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany Ukrajiny.


"Podľa získaných údajov sa Ruská federácia pokúsi zatiahnuť Bielorusko do vojenského konfliktu s Ukrajinou množstvom provokácií týkajúcich sa objektov infraštruktúry a civilného obyvateľstva. Za týmto účelom prišli do mesta Mozyr pod zámienkou civilného obyvateľstva a žoldnierov súkromných vojenských spoločností kontrolovaných Prigoginom a Šojguom,“ uvádza sa v správe tajnej služby.

Je známe, že plány týchto skupín zahŕňajú organizáciu série teroristických útokov na území Bieloruska. To znamená, že sa podľa rozviedky použije scenár podobný tomu, ktorý bol použitý v Rusku počas vypuknutia vojny v Čečensku. Potom špeciálne služby Ruskej federácie zorganizovali explózie v niekoľkých domoch Ryazane a obvinili z nich mýtických „čečenských bojovníkov“.

Ruská GRU preto plánuje uskutočniť sériu delostreleckých a raketových útokov na rafinériu Mozyr, civilnú infraštruktúru a sídliská. Počas ostreľovania dôjde podľa GUR k dodatočnému ostreľovaniu obytných budov, nemocníc a škôl.


"Podľa kremeľských kurátorov 'špeciálnej operácie' to pre Lukašenka vytvorí takzvaný 'prípad na bruchu'. To je formálny dôvod na začatie vojny. - hlásia spravodajské služby."

S touto informáciou začali bieloruskí armádni dôstojníci evakuovať svoje rodiny z Mozyru.


Pripomenieme, že ruskí okupanti unášajú príbuzných ukrajinskej armády , najmä deti. Exportujú sa vďaka podchyteným databázam našich občanov, ako aj pomocou kolaborantov.


#ukrajina

bottom of page