top of page

Môj koment cikovskému, keď hejtoval Ľuba GalkaKonstantin Cikovsky pán Cikovský. Dlhodobo som patril ku kritikom Matoviča. Vážiť som si ho začal a nesmierne vtedy, keď sa priamo postavil k riešeniu korona krízy a navrhol riešenie testovania, najprv celoplošného, potom opakovaného. Dáni to opakovali po nás, akurát to celoplošné vlastne urobili tak, že denne testovali až pol milióna ľudí, takže za 8-10 dní mali vždy pretestovanú celú populáciu. Matovič vtedy nemal silu bojovať proti besnému sulikovi, ale nehnevajte sa, to mu za vinu nekladiem. Samozrejme sa spustilo inferno, oproti cieľovému počtu mŕtvych v Dánsku 2500 sme mali viac ako 15000 napriek tomu, že koncom leta na tom boli horšie Dáni. Toto sú pane fakty. Vaše noviny sa skôr stavali na stranu dezolátov, vtedy som ešte mohol písať komentáre, písal som ich na tie šialené články podporujúce sulika a úplne idiotskú bittó aj s tými jej idiotskými semaformi. Takýto nezmysel v tak malej a tak vzájomne prepojenej krajine a blokovať testovanie a odfiltrúvanie nakazených do karantény ... Vážený, ja som matematik a celý život som sa zaoberal síce primitívnym, ale riadením dynamických systémov. Dobre viem dve veci. Aby ste systém vedeli riadiť, potrebujete o ňom priebežné informácie (testovanie) a zároveň musíte mať regulačné, akčné členy, ktoré vám ten systém správne riadia (karantenizovanie nakazených). Toto bezozbytku Matovič, Jančuška a Krajči do riešenia úlohy vniesli a malo to byť bez diskusií podporené, vy ste mali urobiť všetko preto, aby ste váhou vašich novín presvedčili obyvateľstvo, že to je nutné strpieť, aby prežili oni alebo ich blízki ... A samozrejme paralyzovať ste mali tie nezmysly sulika, že sa to samo vyteší na nás a my to máme nechať tak ... Viete dobre, že nemocnice kľakali na kolená, nevedeli liečiť chorých. Marek Krajči opakovane vravel o čo ide, že ide o to, aby sa tá špička rozložila v čase a aby nápor na nemocnice bol menší. Ale keď sulik rozmýšľa tak, že čím viac penzistov skape ... Napísali ste čo len slovo o tom, čo trieskala zemanová?

K ďalšiemu. Čo sa záchrany, očkovania týka, Matovič sa pričinil ako vedel. Spurnik objednával potom, ako aspoň dvaja profesori (Krčméry a jančošekˇ) opakovane povedali, že treba očkovať čímkoľvek a výrobcovia vakcín kriticxky meškali ... Že zrazil besný sulik vynikajúceho krajčiho (nie pre koronu, ale preto, lebo začal naprávať penta svinstvá) a Matoviča a dosadil tam podgenerála, ktorý otvorene vraví, že je ps, tak sorry, ale to že podgenerál zosabotoval očkovanie ľudí, ktorí by sa sputnikom dali ale iným sa nedali, mali by sme zaočkovaných aspoň o pol milióna viac ľudí ...

K lotérii. Matovič urobil len to, čo okolité krajkiny. Inak, k spiutniku a lotérii. Z pohľadu rozpočtu nepodstatne malé sumy, podobne vlastne aj testovanie, pričom vtedy boli AG testy podstatne lacnejšie ako PCR a ich účinnosť bola porovnateľná pri opakovanom testovaní ako pri PCR s tým, že pri PCR bol výsledok o niekoľko dní, pri SG okamžite. Takže vážený, zasa sprosté klamanie a stále vytláčanie dopredu kadekoho, bošňáka, rkollára, ktorý pohorel na jar pri matematických modeloch šírenia a následnom zatvorení štátu a ekonomiky (ešte pellegrinim).

A to nespomínam dezolátku baťovú aj s jej šialeným rozkmotreným manželom ... Sorry, ale týchto ste vyťahovali a opakovane dopredu. Ani slovo o tom, že sa tam objednali v jedinom aute bukréty, ktoré sa potom rozdávali ako "spontánne". Sorry pane, ale toto pokladáte za nestrannú žurnalistiku?


No, k ďalšiemu "neprínosu" Matoviča. Dodnes ako som sledoval, vlani oproti plánu nadvýber okolo 3mld, tento rok to prekročí ako viem 3,5mld. Keďže vlaňajšok už bol zanesený do plánu, tak len na daniach máme viac ako 6,5mld k dobru.

Vážený, žiadna inflácia toto neurobila. Pokiaľ viem, 6-8% inflácia sa zohľadnila do plánu a ak ste si nevšimli nedávno vyšlo z českého štatistického úradu, že spotreba obyvateľstva klesla oproti 2021 o 6,5% ... Ak neviete, výber DPH nezávisí od cien komodít, ale od objemu nákupov obyvateľstva a samospráv. Obyvateľstvo teda u nás nakupovalo podobne menej, ale o to ešte menej, že u nás ceny energií nehrozili, že vystúpajú ako v čechách, takže na DPH možno o 10% mal klesnúť výber oproti plánu. Ale on dramaticky stúpol. Takže vážený, toto ste mali zistiť a nie hejtovať, že vďaka inflácii stúpol výber daní, Mali ste presne kvantifikovať, ako na tom je výber DPH, výber DPPO, DPFO. Napríklad ja som názoru, že keď sa darebným firmám siahlo na DPH, čierne príjmy potom neznásobovali na DPFO a odvodoch. Takže dramaticky stúpli aj odvody a DPFO. A kľudne ste mohli odhadnúť aj nárast DPFO vďaka zvýšeniu platov nad plán vďaka inflácii ... Nerobili ste to vážený. Nerobili ste nič také.. No a ešte k DPPO. Podobný efekt ako u DPPO. Keďže museli priznať DPH, tak aj základ a zvýšili sa im tržby, teda aj zisky ... Takže môj odhad, Matovič so Žežulkom prinútili striktnou činnosťou platiť dane a odvody možno až o 9-10mld viac ako za fica. Poviete, že ale ožobráčili ekonomiku. No nie, neožobráčili. Nastolili pravidlá. Vďaka tomu sa z ekonomiky dramaticky dostávali nečisté firmy alebo ich praktiky a napriek tomu, že automobilky nedokážu ísť naplno, HDP rástlo. Teda výpadok automobiliek a iných firiem, ktoré trpia výpadkom rusského trhu, či dodávok plne nahradili revitalizované firmy malého sektora. Okrem toho dramaticky rástla zamestnanosť a najmä profesia hlásila, že nemajú napĺňané ponuky práce a stáva sa to kritickým. Ešte sa možno spýtate, že kde predtým tiekli tak obrovské peniaze, že však firmy ich vlastne nemali. Nuž, tiekli kadetade a máte pravdu, firmy z nich ani ich majitelia pomaly nemali nič, lebo tak ich "očisťovali", hentak podplácali kadejakých úradníkov, možno aj strapatého, či bulhara, takže firmy boli skôr ešte viac ožobračované a peniažky šli k mafiám ... Vážený, ak toto je negatívna činnosť Matoviča, tak potom na vašu adresu mám len jedno jediné ohodnotenie. Ste sluha tých, čo nikdy netvorili, ale vždy trovili. Inak, "oligarchov" !!!

O ostatných aktivitách Matoviča len vytiahnem rodinný balíček. Tých 200 eur na dieťa je vynikajúci nápad, najmä zníženie nenažraným samosprávam, čo už naozaj nevedia, čo od dobroty ... Rodiny tie peniaze potrebujú ako soľ, Slovensko potrebuje deti, inak skončí zle. Najkrutejšia demografická kríza hrozí za cca 25-30 rokov, ak sa nič neudeje. Tie "liberálne" drísty, že treba vidieť len súčasný okamih sú nezmyslom. Krajina sa tak riadiť nesmie. sulik opakovane bliakal, že treba kruto zadlžovať krajinu. Dnes trepe akože iné, ale je dlhodobým zástancom zadlžovania a potom bankrotu, kde sa dlhy odpíšu ... To je šialenstvo.


No a ešte k zvýšeniu zdĺženia verejného okruhu. fico po 6 týždňoch, keď zastavil šialene celú ekonomiku v januári 2009 do 2013 zadĺžil krajinu o cca 27,8mld eur a to tu bola Radičová, ktorá zastavila geometrickým radom zvyšujúce sa zadĺženie. Nebyť jej, fico zbankrotuje náš štát.

Teraz je krajina po 2,5 rokoch katastrofálnych situácií omnoho menej navyše zadĺžená, dokonca možno väčšina súčasného navyše zadĺženia je na účtoch ako pôžičky s negatívnym úrokom (myslím 11mld). Pane, napísali ste o tomto vôbec nejaký článok? Dali ste správne čísla? Urobili ste presný analytický článok napríklad s Klimekom o tomto?


Pane, nehnevajte sa, ale vaše "noviny" nemajú s novinami a tobôž s objektívnosťou ani najmenej spoločné ...


A to som nezabŕdol ani náznakom do bezpečnostnej problematiky, nezabŕdol som anilen náznakom do vašej majiteľskej štruktúry, nezabŕdol, som anilen náznakom do faktu, že váš neviem čo to je šimečka stredný je okrem toho, že neustále pretláča na Slovensku oligarchistický systém, má syna s ambíciami a neskonalými, byť premiérom krajiny, že prezidentka je vpodstate skutočnou aj keď akože len bývalou členkou strany, ktorá má za svojho predsedu syna vášho šimečku ...

Strany, ktorej "duchovný otec" štefunko sa opakovane chválil, aký je kamoš s blahom ...


Takže vážený, toto čo som napísal nie je žiadny hejt, nie sú žiadne nadávky. Je to pomerne dlhé a myslím vhodné na vašu oponentúru. Prosím, oponujte, opravujte, vyvracajte. Viem, že nie všetko je tak, ako som napísal, ale čakám, od vás a vašich redaktorov náležité upresnenia a následne porovnanie ich "názorov" na Matoviča s faktami, čistými, neskreslenými, exaktnými faktami. A potom ho hodnoťte !!!


Lebo ak robíte nejakú anketu medzi vašimi ovcami bez toho, aby ste ich objektívne informovali, tak sa nehnevajte, ale Ľubo Galko má 1000% pravdu !!!


bottom of page