top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Matovič potrebuje teraz vidieť podporu.

Autor: Utajený svedok


Neviem koľko ľudí ostane po tomto príspevku na tejto stránke, ale neriešim to. Bude to dlhšie.

Mnohí mi tu tlieskate za príspevky, pričom ja nerobím nič iné, len komentujem politické dianie. A nikto netuší kto som, keďže píšem v anonymite, to nie je žiadne hrdinstvo.


Obdivujem ľudí, ktorí mali v živote všetko - skvelú rodinu, peniaze a mohli by si celý život niekde v ústraní užívať bez toho, aby riešili nejaké problémy. Každý deň by sedeli na terase pri bazéne v teplých krajinách, užívali by si život a pozerali sa bez záujmu na to, ako mafia ovláda štát.


Matovič sa svojho súkromia vzdal. Tento človek, ktorý na daniach ako živnostník odovzdal v rokoch, kedy podnikal do štátneho rozpočtu najviac peňazí sa musel vzdať aj svojho podnikania, keďže ho na dennej báze buzerovala štátna mafia. Človek, ktorý nakradol niekoľkonásobne viac ako Matovič odovzdal do štátneho rozpočtu na daniach sa nehanbí označiť ho za daňového podvodníka, aj keď vyšetrovanie preukázalo pravý opak a Matovič nedlhuje na daniach ani euro (celú kauzu som už v minulosti opísal). Teraz sa však teším na vyšetrovanie toho smrada Fica.

Je pre mňa hrdinstvo, keď niekto obetuje svoje blaho a blaho svojej rodiny v prospech toho, aby sa namočil až po krk do sračiek a tieto sračky doslova holými rukami musel vyhadzovať. Sám, bez žiadnej veľkej podpory a pomoci. Priznávam, ja by som to nedokázal. Keď tu doslova poľujú na neho zo všetkých strán ľudia, ktorým kvôli ich zneužívaniu moci a bohapustému rozkrádaniu hrozí dlhoročný pobyt vo väzení. A nikto sa ho nezastane a nepodrží ho. Asi by som sa na to vykašľal.

Keď sú na neho používané všetky možné spravodajské hry, ulicu na ktorej býva okupujú podivuhodné degeneratívne indivíduá, keď na neho kadejaký buzerant dáva trestné oznámenia (nech sa nad tým pohoršuje Denník N, proti slušným gayom nič nemám).


Keď hocijaký novinársky žoldnier, ktorý je na výplatnej páske Penty, Širokého, Lexu, Flašíka či aj Esetu (to je jedno koho, nezávislé médiá v tejto krajine prakticky neexistujú snáď s výnimkou Aktuality.sk) sa predháňa v tom, aby vypľul čím väčšiu špinu a potom získal za takto "dobre" odvedenú prácu svoje špinavé peniaze.


Keď žiadne pozitívne správy sa nikto nikde nedočíta.Aj keď sme po prvej vlne pandémie boli suverénne najlepšou krajinou, čo sa týka počtu nakazených a obetí v celej EÚ, tak len síra zo všetkých protivládnych médií. Každý boží deň manipulatívne spravodajstvo. Keď sa urobí niečo, tak je zle a keď sa urobí opak, tak je tiež zle. Záujmov je veľa, Matovič však týmto záujmom nevyhovuje.Keď sa doslova krvilační redaktori idú hrabať do 20 ročných diplomových prác a potom vyťahujú veľké senzácie a označujú ľudí za podvodníkov a plagiátorov. Sám som v tej dobe diplomovú prácu písal a už si ledva spomeniem na jej názov, nieto ešte obsah. Pochybujem, že by tá práca spĺňala dnešné prísne normy, ale napísal som ju vtedy ako som vedel, prešla od konzultanta, cez oponenta až po štátnicovú komisiu, čo je v tejto veci podstatné. A keď by sa nejaká Benedikovičová do toho teraz obula, tak by som ju od srdca poslal do nejakého otvoru, že by to ani citovať v tom progresívnym plátku nemohla.


Keď sa tu vyjadrujú kadejakí matematici a analytici, ktorých pandemické predpovede boli asi tak ďaleko od pravdy ako Iľkova predpoveď počasia, ale nebráni im to ďalej kritizovať bez štipky sebareflexie. Ľudia, ktorí nemajú žiadny záujem pomáhať, ale svojou sebaprezentáciou si iba pripravujú pôdu na účasť v politike. Napríklad keď kritizujú Matovičove testovanie s 80 percentnou účasťou a blahorečia svoje testovanie s chabou 30 percentnou účasťou.


Keď sa tu organizujú zhromaždenia Kotlebom a mafiánom Sujom pred jeho domom, kde mu prinesú pred dom rakvu a vykrikujú vyhrážky a výrazy, za ktoré by sa hanbili aj štamgasti v štvrtej cenovej skupine. Následne fašisti s primitívmi Harabínom, Marčekom, či komunistami tu na 17.novembra pošliapu bez rúšok a rozostupov pamiatku tohto dňa a o pár dní sa tu nadáva Matovičovi za zhoršenie situácie.


Obávam sa, že nikde na svete nemajú takú opozíciu, ako je to v tomto štáte, ktorá by doslova zarábala na smrti ľudí. Nikdy žiadne zmysluplné návrhy nepriniesla, naopak celou svojou činnosťou situáciu len zhoršovala, keď vyzývala ľudí, aby sa nedali testovať alebo podporovala hromadné protesty, či štvala ľudí proti vláde.


Keď vlastná koaličná strana SaS sa správa pomaly horšie ako tá najväčšia opozícia a sabotuje všetko od opatrení, plošné a komunitné testovanie až po nákup testov, populisticky manipuluje verejnú mienku a priživuje sa na zhoršenej situácii.


Keď celá dezinfo scéna sa zjednotí pod krídlami Blahu, zámorí celé sociálne siete tými najnechutnejšími konšpiráciámi a výmyslami od zbitia až po vraždu Lučanského, ktorú pripisujú na vrub štátnemu aparátu.


Proti tomuto všetkému má ten človek bez podpory bojovať? A čo z toho nakoniec má? Len nevďačnosť ľudí, nadávky po sociálnych sieťach, znepríjemňovanie života a terorizovanie rodiny. Chcel by som vidieť týchto hrdinov a odborníkov na všetko, ktorí sú hojne zastúpení na sociálnych sieťach, či by sa niektorí z nich postavil aspoň na jednu tlačovku, kde by mu do tváre svietilo desať kamier, štekali desiatky novinárov a sledovali milióny ľudí v tv. Ani svoje meno by títo hrdinovia nevedeli vykoktať, nieto ešte nejakú racionálnu ucelenú myšlienku vysmoliť.


Každý samozrejme robí chyby, aj Matovič ich urobil dosť. Pre mňa je však dôležité to, či je to chyba alebo zlý úmysel.

Z každého jedného konania strany Smer alebo Hlas vidím len kalkul, osobný prospech, nekalý úmysel a žiadny záujem pomôcť tejto krajine. A nepochopím ľudí, ktorí to nevidia.

Som presvedčený, že Matovič na žiadny osobný prospech nehľadí a aspoň sa snaží robiť všetko podľa toho najlepšieho presvedčenia. A myslím, že najviac ho nakopne, keď zistí, že ešte stále má podporu od nejakých slušných ľudí. Ako povedal minister Mičovský, ktorého výrok sa mi veľmi páči:


Áno, urobíme chyby, asi aj veľa chýb, ale SVINSTVO ANI JEDNO!


#politika

bottom of page