top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Mračná nad Slovenskom

Updated: Apr 11, 2021


Autor: Peter Blahoš

V psychologickej či politickej sfére sa často používa výraz “varenie žaby”. Znamená to, že ak žabu hodíte do vriacej vody, vyskočí. Ak ju však hodíte do vlažnej vody a postupne ju zohrievate, nakoniec žabu uvaríte. A žaba ani sama nebude vedieť, ako.


Toto podivné prirovnanie vystihuje spôsob, ako sa liberáli (ideologickí, nie ekonomickí) dostali v západnom svete a aj na Slovensku k čoraz väčšej moci. V týchto dňoch vidíme, ako táto skupina ľudí funguje.Sme svedkami frontálneho útoku na demokraticky zvolených politikov. Sme svedkami útokov a posmechu z ich vierovyznania. Vidíme mimoriadnu angažovanosť prezidentky, ktorá nehorázne zasahuje do výkonnej moci. Vidíme, ako médiá oslavujú bezcharakterných politikov a diskreditujú politikov, ktorí nie sú v ich názorovom košiari. A ani nevieme, ako k tomu došlo. Skúsme si to teda rozobrať:1) Na začiatku bol Robert Fico.


Fico so svojou partiou vytvorili mafiánske štruktúry, ktoré ničili krajinu. V boji proti Ficovi roky stáli politici, novinári, aktivisti. Konzervatívni aj liberálni. Niektorí z presvedčenia, iní z vypočítavosti, niektorí skrátka nemali inú možnosť. Táto situácia vytvorila mylnú predstavu o tom, že sme na jednej lodi. Veď si spomeňte: Koľkí z nás chodili na protesty Za slušné Slovensko? A komu tieto protesty nakoniec pomohli? Kto sa na nich vyviezol? Alebo, spomínate si na to, ako ste išli voliť Zuzanu Čaputovú proti Smerákovi Šefčovičovi? Kto z vás by ju dnes išiel voliť znovu?


Skrátka, spoločný boj proti Ficovi nás uspal v domnení, že nepriateľ nášho nepriateľa je náš priateľ. Zabudli sme na dovetok: “Až kým sa znovu nestane našim neporiateľom.”


2) Rozpad slušných konzervatívnych strán


Je na Slovensku solídna stredopravá strana? Povedzme si úprimne, nie je. KDH je mŕtve, jeho koniec spoľahlivo dokonal komediant Hlina. Kresťanská únia? Prosím vás! Klub Anny Záborskej a niekoľkých charizmatikov sa ani pri dobrých úmysloch nedá nazvať stranou. Extrémisti? Sme rodina? Ani nežartujte! A tu sa dá aj skončiť.3) Liberálnym médiám sme prenechali priveľa priestoru. Vlastne úplne celý priestor.


Úprimne, vnímate seriózne stredopravé, alebo ak chcete, rozumne konzervatívne mienkotvorné médium? Ja nie. Sme, denníkn, aktuality- kvalitný spravodajský obsah a silné redakcie prekrýva taký silný ideologický nános, že sa to niekedy naozaj už nedá čítať. A nemyslím len politický hejt. Myslím tie témy, stĺpčeky, hodnotové línie, ktoré systematicky tlačia pseudohodnoty a rozklad kultúrnych štruktúr Európy...Zvyšok? Slabučké a nekvalitné redakcie. Alternatívy? Konšpiračné hlavné správy? Smiešne! Pochybné plátky ako hlavný denník a podobne? A minimalistický denník postoj? Veľmi, veľmi málo. Priestor, ktorý sme nechali len jednej názorovej platforme sa bude veľmi ťažko získavať späť. Ak vôbec sa ho podarí získať.


4) Absencia solídnych konzervatívnych/ stredových politikov


Videli ste na Slovensku v posledných rokoch rozumného a dôveryhodného stredopravého politika? Ja veru nie. Jediné, čo vidím, sú servilní a opotrebovaní politici, niektorí v OĽANO, niektorí, ako zvyšky KDH skončili na hanbu sveta v Sme rodina,

niekoľko slabučkých jednotlivcov je rozsypaných v stranách a straničkách.

V tejto situácií je zrejmé, že opraty si skúsia do rúk zobrať liberáli. Preto spustili plnú paľbu na vládu a jej predstaviteľov. Preto zaktivizovali spiace bunky vo vláde (Sulík, Kolíková), ktoré neváhali riskovať rozpad vlády- s podporou pani z paláca, Čaputovej. Nad Slovenskom sa s výraznou mediálnou podporou schyľuje k búrke, pokusu liberálnych skupín dostať sa k moci - hoci aj v spolupráci s Pellegrinim a darebákmi zo Smeru.


Je preto najvyšší čas aktívnejšie a dôraznejšie sa angažovať a spoločne sa postaviť za hodnoty, v ktorých sme vyrástli a boli vychovaní. A chceme ich odovzdať aj našim deťom. Inak prirovnanie o varení žaby bude nádherne sedieť na nás. A tou žabou budeme my...bottom of page