top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Náhorný Karabach zaviedol vojenský stav: Rusko už zareagovalo


Rusko obvinilo Azerbajdžan z porušovania dohôd.


V neuznanej Náhorno-Karabašskej republike bolo v čase nového napätia medzi Azerbajdžanom a Arménskom zavedené stanné právo .

Informoval o tom "Interfax".


Prezident neuznanej republiky Araik Harutyunyan podpísal dekrét o dočasnom obmedzení práv a slobôd v podmienkach vyhláseného stanného práva. Obmedzené je tak právo na slobodu zhromažďovania, štrajky a zakázaná práca viacerých organizácií.


Ruské ministerstvo obrany zároveň obvinilo Azerbajdžan z porušenia dohody o Náhornom Karabachu. Azerbajdžanská armáda údajne vstúpila do oblasti zodpovednosti ruských mierových síl a strieľala na armádne jednotky neuznanej republiky.


"V súčasnosti velenie ruského mierového kontingentu prijíma opatrenia na vyriešenie situácie a návrat jednotiek na pôvodné pozície. Azerbajdžanská strana bola vyzvaná na stiahnutie jednotiek," dodalo ruské ministerstvo obrany.


Azerbajdžanská armáda zase uviedla, že bojovníci neuznanej republiky sa pokúšali sabotovať azerbajdžanskú armádu. Incident s ostreľovaním nepriateľských jednotiek tam popreli.

Pripomeňme, že 25. marca Arménsko uviedlo, že Azerbajdžan pokračuje v ofenzíve na Náhorný Karabach pri obci Parukh v okrese Askeran a situácia v neuznanej republike zostáva napätá.


#azerbajdžán

bottom of page