top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Nešpiňte sa s politikou, je to panské huncútstvo!


Autor: Ján Magušin

Takto vraj hovorieval môj prastarý otec. A v niečom mal pravdu, v niečom nie. Lebo že politika je kľučkovaná medzi väčšinou nebezpečnými a zlými ľuďmi, to platí. Že kto chce dobre, narobí sa ako kôň a ešte dostane po držke od predajných médií a zlých ľudí, to platí tiež. Lenže sa zamýšľam aj nad tým, či toto vnímanie "panského huncútstva" nie je dôvodom, že do politiky (česť výnimkám) lezú na Slovensku mnohí prospechári, darebáci a oplani. A spoľahlivo vytláčajú slušných ľudí na okraj. Lebo zdrhnúť, alebo sa zakopať do súkromnej sféry je ľahké. Žiť vo svojom svete, nezaujímať sa, neriskovať. Keď ma naštve Fico, zvolím niekoho iného a potom keď ma naštve Matovič, tak zas zvolím Fica. A kašlem na budúcnosť a hlbšie súvislosti.


Len, kto potom bude ťahať túto krajinu? Všetci sa vykašleme a necháme to tu rozobrať? Ja keď vidím tie zúrivé tlačovky Fica s kumpánmi, pýtam sa, či načisto stratili rozum tie babky, čo mi tu nadávajú a kašlú pritom na svoje deti, vnukov, budúcnosť. To je cesta kam? Však z tej partie od boľševika ide taká zloba, nenávisť a doslova nepríčetnosť, že dať im čo len trošku moci je totálne šialenstvo. Do toho vyliezajú všelijakí novodobí Tarabovia, Sujovia a Dankovia, proste alternatíva "jak hovado."


Napriek tomu to niektorí Slováci tak nejako plánujú urobiť a myslia si, že títo to panské huncútstvo vybavia za nich. V tomto naozaj úprimne obdivujem každého, kto s dobrým úmyslom do tej politiky šiel, pracuje ako kôň, dostáva údery zprava- zľava a ešte dokáže v tom svinstve nejako fungovať.

Pred mesiacom som s bratmi a synovcom vybehol na hory. Našli sme lúku, kde to vyzeralo ako v žite, hoci bol november. A tak nejako mi prišlo, že chápem každého, kto sa tým odmieta umárať a sústredí sa na také radosti, ako je pekný deň niekde na horách. A že sú aj iné veci, ktoré stoja zato, možno oveľa viac.


Čakajú ma dni a týždne premýšľania a rozhodovania, ako sa k tomuto "panskému huncútstvu" a celkovo životu do budúcna postaviť. Držte palce.


#slovensko

bottom of page