top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Nemal čas bojovať a privyrábať si na Ukrajine: Ozbrojené sily v Luhanskej oblasti zničili jednotku


Oddiel sýrskych žoldnierov, ktorí prišli zabíjať Ukrajincov za peniaze, sa vráti domov vo vreciach – ozbrojené sily ich zničili v prvej bitke.


Žoldnieri zo Sýrie a Líbye prišli na Ukrajinu bojovať na strane Ruskej federácie. Prvé dve desiatky z nich už prihnojujú ukrajinskú černozem.


Likvidáciu sýrskeho oddelenia oznámil šéf Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.


"V poslednom čase sme si všimli, že sa objavujú Líbyjčania a Sýrčania, takzvaní žoldnieri, takže ťažko povedať, kedy im skončí motivácia. Ťažko sa mi hovorí o ich bojovej schopnosti. Máme fotografie týchto ľudí, ktorí boli zabití v Luhanskej oblasti. „Ťažko povedať, akí sú to vojaci. Máme iné klimatické podmienky a vojna je pravdepodobne iná. Nemyslím si, že naozaj čakali, že tu uvidia to, čo videli,“ povedal Danilov.

Dodal, že je ťažké hovoriť o počte takýchto žoldnierov na Ukrajine a teraz ich možno spočítať len podľa počtu zabitých.


"Môžeme hovoriť o počte, ktorý sme zničili. Bol to oddiel 20-25 ľudí, bolo to úplne zničené. Ťažko povedať, koľko ich je v Doneckej a Luhanskej oblasti, ale nemyslím si, že sú to tisíce. Môže to byť 300, 400, 500, len ich už viac nemôžu fyzicky priviesť, pretože sú tiež vo vojne a ten front neodhalia,“ povedal Danilov.

Pripomenieme, že kráľovskí pešiaci zo štruktúry 24 OMBr menom kráľa Daniela v Luhanskej oblasti ničili žoldnierov zo súkromnej vojenskej spoločnosti "Liga" (bývalý "Wagner").


#ukrajina

bottom of page