top of page
  • Writer's pictureBe3ee

No čudujte sa všetci v tom Denníku N ako sprostí.

Autor: Utajený svedok

Podľa prieskumu pre TV Markíza robeného vo februári boli najprijateľnejšími vakcínami pre slovákov Pfizer a Sputnik s vyše 50 percentami. Výlučne Sputnikom by sa podľa prieskumu zaočkovalo 11 percent ľudí, čo je takmer pol milióna osôb.

Dnes je možnosť sa zaregistrovať do čakárne na Sputnik a niektorí menej intelektuálne zdatní novinári vybľakujú, že je prihlásených len nejakých 5 tisíc ľudí a teda celý Matovičov nákup Sputnika je zbytočný.Takže len tak na objasnenie.

Sputnik bol dovezený v čase, keď bola jednak katastrofálna epidemiologická situácia a zúfalý nedostatok vakcín. Takže logicky bol aj zvýšený dopyt po vakcínach. Ak by bol Sputnik nasadený hneď po dovoze a kontrole šarží, mohlo sa ním masívne očkovať už v marci a je takmer isté, že záujem by určite prevyšoval dovezené množstvo.


Chcel by som sa teda len ticho spýtať, že kto celý proces blokoval a bojkotoval? Za výraznej podpory Denníka N, ktorý rozpútal mediálne šialenstvo? Keď neviete, tak boli to ich hviezdy Baťová, Kolíková, Valášek, či Korčok. A aký je dnes výsledok? Sputnikom sa očkovať bude, takže je úplne jedno, či by to bolo v marci alebo teraz. Jediný rozdiel je v tom, že sa zbytočne zabili 3 mesiace, počas ktorých sme mohli mať už zaočkovaných oveľa viac ľudí, mnohí by možno neochoreli a mnohí možno nezomreli, milí pisálkovia z Denníka N. Namiesto toho ste len zvýšili nedôveru k úplne relevantnej vakcíne a všeobecne k celému očkovaniu. A keďže momentálne je epidemiologická situácia dobrá, mnoho ľudí, ktorí by sa v tom čase zaočkovať dali sa už dnes ani zaočkovať nedajú. V čakárni je aj na ostatné vakcíny minimum ľudí. O kolektívnej imunite môžeme len snívať, milí pisálkovia z Denníka N. Toto celé je výsledok aj vašej hystérie.


A aké sú ďalšie dôvody prečo je na Sputnik tak málo prihlásených? No napríklad asi ten, že výrazné percento ľudí preferujúcich Sputnik je nad 60 rokov a ministerstvo zdravotníctva z nepochopiteľných dôvodov obmedzilo hranicu na Sputnik len do 60 rokov a absurdným spôsobom sa vyhovorili na príbalový leták. Alebo že sú otvorené čakárne len na ôsmych miestach v celej republike. Alebo že tu bola 3 mesiace rozsiahla mediálna antikampaň a masáž. Môžete si vybrať.


Osobne som Sputnik ako preferovanú vakcínu nemal, ale dnes, keď poukazujú na počet prihlásených tí, čo celý proces mediálne sabotovali je vrchol trápnosti.#politika

bottom of page