top of page

Nominácia R. Kaliňáka? Toxická osoba až po uši...Kaliňák veľakrát cestoval aj neoficiálne do SAE, kde rád podpisoval rôzne dohody, pripravoval bezpečnostné dohody, ktoré však nijako nesúviseli s agendou MV SR. R. Kaliňák tvrdil o svojej firme Liwa Arms Slovakia s.r.o., že s výrobou zbraní nebude mať nič spoločné, napokon pripustil opak, chystal sa vyrábať pušky v spolupráci s firmou zo SAE. Podľa OR SR, Kaliňákove prepojenie s Emirátmi je zapísané od 31.10.2019, do firmy vstúpil druhý partner, spoločnosť so sídlom v SAE, s názvom LIWA ARMS OWNED BY ALTOWAISSA INVESTMENTS –SOLE PROPRIETORSHIP L.L.C. z Abú Dhabí, emirátsky partner vstúpil s 80% podielom a Kaliňák s 20% podielom, firma sídli podľa zápisu v OR na Khalydia street 155, Abú Dhabí. Vzniká otázka okolo emirátskeho priateľa. Khalidiyah Street je v blízkosti prístavu, Nassera Qasima Darwisha Fakhroa, podľa obchodného adresára Abú Dhabí, za menom sa skrýva rodina Fakhroohovcov. Arabský priateľ, partner vo firme R.Kaliňáka, bez politického krytia na špinavý obchod by sa len tak hocikomu nepodarilo získať partnera zo SAE. Konečným užívateľom výhod firmy Liwa arms Owned by Altowaissa Investments-Sole Proprietorship L.L.C. by mohla byť rodina Nassera Qasima Darwisha Fakhroa a jeho detí Jassima, Abdullaha a Abdula Rahmana, do obchodu sú zapojení predstavitelia z vlády SAE. Kaliňákova Liwa Arms Slovakia je iba prevádzkou na Slovensku.


V LIWA ARMS Slovakia s.r.o. podľa OR SR je spoločníkom firma LIWA ARMS OWNED BY ALTOWAISSA INVESTMENTS –SOLE PROPRIETORSHIP L.L., ako aj spoločníkom firma KALLAN Consulting s.r.o.((vo firme Kalllan Consulting je 100% konateľom aj spoločníkom R. Kaliňák a pribudol Peter Šimko v apríli 2020, kt.sa stal druhým konateľom v Kallan Consulting, rovnakú funkciu získal aj v Liwa Arms Slovakia. Podľa denníka SME Šimko v minulosti bol spoločníkom firmy Erupsi, ktorej druhú polovicu vlastnil Kaliňákov priateľ Turčan)). Konateľom v Liwa Arms Slovakia je R.Kaliňák. V Kallan Legal s.r.o. je Kaliňák 100% konateľom, aj spoločníkom od marca 2019. Okrem R.Kaliňáka do Kallan Legal s.r.o. vstúpil v apríli 2022 obvinený advokát D.Lindtner. V Agentúre SMER, s.r.o. je Kaliňák 100% konateľom, spoločníkom je strana Smer–SD, politická strana. Kallan Consulting bola zapísaná 19.3.2019 spolu s Kallan Legan v OR SR. LIWA ARMS Slovakia s.r.o. podľa webovej stránky foaf.sk, ukazuje cez Kallan Consulting na prepojenie osôb na Smer-SD zo Súmračnej 25, predsedom strany je Róbert Fico. R.Kaliňák je konateľom v Agentúre Smer-SD a Smer-SD spoločníkom. Je konateľom v Kallan Consulting a Kallan Legal so sídlom Súmračná 25 a konateľom v Liwa Arms, so sídlom v Dubnici nad Váhom od septembra 2019.


Firma LIWA ARMS OWNED BY ALTOWAISSA INVESTMENTS –SOLE PROPRIETORSHIP L.L.C.- kto vlastne stojí za firmou?

Okrem ďalších skutočností a obchodného registra Abú Dhabí napovedá veľa. R.Kaliňák založil ďalšiu firmu Liwa Arms Slovakia v septembri 2019, po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. R.Kaliňák okrem SAE sa chystal do Norimbergu, kde chcel predstaviť novú loveckú pušku kalibru .308 na veľtrhu outdoorového vybavenia v marci 2020. Firma Liwa arms Owned by Altowaissa Investments-Sole Proprietorship L.L.C. sa objavila cez nemecké kontakty a podľa európskych publicistických dát zo servera sa objavil dokument žiadosti o Európsky patent, prihláška žiadosti zo dňa 12.septembra 2019, zverejnené 18.3.2020 v Patentovom vestníku. Žiadateľom je Liwa arms Owned by Altowaissa Investments-Sole Proprietorship L.L.C. , v preklade Liwa Arms - vlastnená spoločnosťou Altowaissa Investments - Sole Proprietorship LLC,Abú Dhabí (AE), vynálezcom na patent je Almazroui, Ali Bin Ablan Al Ain (Arabské Emiráty, AE), zástupcom je Engel, Christoph Klaus , PATENTSCHUT Zenge( Nemecká republika).


Kto sa skrýva konkrétne podľa žiadosti o patent za Kaliňákovým spoločníkom, kto je vlastne Almazroui, Ali Bin Ablan Al Ain?


Rodinný dom bin Ablana Al Mazroui je postavený v Bani Yas, Bina Ablana Al Mazrouia navštívil v tomto rodnom dome sám šejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan, korunný princ Abú Dhabí a zástupca najvyššieho veliteľa ozbrojených síl SAE, s ktorým sa stretol aj Martin Glváč (bývalý minister obrany SR)vo februári 2015 na výstave v Abú Dhabí.


Bin Ablan Al Mazroui je generálporučík, plným pomenovaním v SAE- Saif bin Ablan Al Mazrouei , ktorý je zástupcom náčelníka štábu ozbrojených síl v Abú Dhabí. Al Ain je mesto uvedené v patente Bina Ablana Al Mazroua. Konkrétne Al Ain je najväčšie vnútrozemské mesto v Emirátoch, je známe ako „Garden City“, vládnutie šejka Khalifu bin Zayed Al Nahyana, zástupcom vládcu Mohammed bin Zayed Al Nahyan. Al Ain bolo to miesto, kde zakladateľ Spojených arabských emirátov šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan strávil väčšinu času života. Al-Ain Oasis je najväčšia oáza v meste Al Ain vo východnej oblasti Emirátu Abú Zabí, Spojených arabských emirátov.

Spomenutý Norimberg, okrem toho sa objavuje ďalšie meno v žiadosti o patent, meno nie je z Norimbergu, ale zo Suhlu. Engel, Christoph Klaus je najlepším patentovým zástupcom v Suhl, ide o Patentovú právnu firmu. V žiadosti Bin Ablan Al Mazroui v zastúpení firmy Liwa arms Owned by Altowaissa Investments-Sole Proprietorship L.L.C. žiadajú o patent, v preklade na: PRIEMYSELNÝ ŠRUB PRE OPAKUJÚCU SA PUŠKU- priamy vyťahovací šrób pre opakujúcu sa pušku.


Kaliňákova firma má mnoho spoločného v názve svojej firmy Liwa Arms Slovakia s firmou Liwa arms Owned by Altowaissa Investments-Sole Proprietorship L.L.C. Za Kaliňákovým spoločníkom sa skrývajú známi kamaráti z najvyšších kruhov. Z oficiálnych a neoficiálnych ciest R.Kaliňáka do Dubaja, s ktorým cestoval neraz aj bývalý policajný prezident, o Kaliňákovi sa hovorilo ako o spojke, pravdepodobne za slovenskú vládu zariaďoval „bezpečnostnú politiku“, no nie ako minister vnútra, ale ako vicepremiér s dosahom na min.hospodárstva, ktoré vydávalo licencie na vývoz zbraní, tajné služby a ministerstvo obrany. Nie nadarmo dostal od šejka a vicepremiéra Saif bin Zajed Al Nahjana, dar v hodnote 200 tisíc eur od zástupcu krajiny, ktorá likviduje šiítov v Jemene a ktorej Slovensko dodávalo zbrane.


V roku 2016 medzinárodný investigatívny tím novinárov zistil, že krajiny strednej a východnej Európy, vrátane Slovenskej republiky, vo veľkom vyvážajú zbrane do Kataru, Spojených arabských emirátov, Saudskej Arábie, Turecka, Jordánska. Išlo o samopaly, pušky, guľomety, granátomety a muníciu v objeme stoviek miliónov eur. Tieto zbrane šejkovia obratom dodávali džihádistom v Sýrii a v Jemene.


OCCRP a sieťou investigatívnych reportérov na Balkáne BIRN zistili ako nominanti Smeru/vrátane Pellegriniho/ povolili vývoz v utajení niekoľko rokov vozili zbrane v rokokch 2013-2016, vývoz obrovského množstva zbraní československej a sovietskej výroby do Saudskej Arábie. Za obchodom ktorý sa pohyboval okolo hodnoty 50 miliónov eur, sú dve neznáme slovenské firmy Eldon a Kelson. Obe firmy dostali od ministerstva hospodárstva licencie na vývoz zbraní a od Národného bezpečnostného úradu previerky priemyselnej bezpečnosti. Vďaka vývozu zbraní na Blízky východ je majiteľ spoločnosti Eldon, skrytý zbrojársky milionár a firma Kelson má adresu v bytovke, ktorú stráži zbrojár Kuracina, firmy Eldon a Kelson označili balkánski novinári za jedných z dôležitých dovozcov zbraní do Saudskej Arábie. Podľa viacerých organizácií potom zbrane putujú do rúk bojujúcich strán v Sýrii a Iraku, mnohokrát aj k teroristom z Islamského štátu.


Zdroje: Nový Čas, OCCRP, denník N, BIRN, vlastné, Abú Dhabí


#slovensko

bottom of page