top of page
  • Writer's pictureBe3ee

O sviniach a ľuďoch

Autor: Peter BlahošPríbeh o chate, na ktorej Fico so svojou bandou snoval úklady sa uzavrel. Aby ste pochopili, pozorne čítajte!


Niekedy na jeseň v roku 2018 prechádzala v Nitre večer z práce cez prechod mladá, 27- ročná Lucia. Domov k manželovi už nedošla. Vo vysokej rýchlosti ju na prechode zrazil luxusný mercedes. Auto po zrážke zastalo až po 200 metroch. Po súdnych ťahaniciach vyviazol vodič iba s podmienkou. Napriek tomu, že bol už v minulosti odsúdený za vydieranie. Napriek tomu, že mal na karte viac ako 50 priestupkov. Prokurátor ho nazval pirátom ciest. Nepomohlo. Trojročná podmienka, výsmech spravodlivosti.


Za volantom sedel istý Bödörovec Mečár. Kamarát celej tej partie z Nitry, ktorá vďaka Ficovej ochrane otravovala vzduch už veľmi dlho. Poznáme ho z fotiek s Bödörom, ale napríklad aj bývalým policajtom Mihálikom, ktorý je našťastie tiež už v base. Čudujete sa niekto, že vyviazol tak lacno? A teraz sa pýtate, čo má táto osoba spoločné s Ficovou chatou? No všetko.


Z médií sa dozvedáme, že práve Mečár je tá osoba, ktorú polícia mala podozrievať z pytliactva a kvôli ktorej nasadili do Bödörovskej chaty odposluchy. A namiesto jedného Bödörovho darebáka natrafili na celú družinu s Ficom na čele. Už vám to do seba zapadá? Už chápete, ako ten Jano Kuciak mal vo všetkom pravdu, keď písal o prepojeniach Smeru a mafie z Nitry? Aká je to hanba, keď na nejakej zločineckej chate vidíme bývalého trojnásobného premiéra a bývalého ministra vnútra spriadať plány ako sa vyhnúť base! Špina sa vyplavuje vysoko.


A aj tu vidíme, s akými ľuďmi sa to stýkalo dlhoročné vedenie tejto krajiny, ako im nebolo nič sväté, ako im všetko prešlo, ako sa okolo nich pohybovali darebáci, gangstri, recidivisti a zločinci, ktorým sa v slušnejšej spoločnosti vyhýbajú. Do Bödörovských lesov sa možno chodili loviť divé svine. A na lov išli aj policajti. A zdá sa, že tej zveri v tých lesoch bolo nejako veľa a policajtom sa skrátka podaril taký poľovnícky husársky kúsok, s ktorým skrátka nepočítate.


Fico si môže tárať čo len chce. Môže sa teraz snažiť spochybňovať vyšetrovateľov koľko chce. Nech sa pozrie do očí tej mŕtvej Lucie, ktorú zabil dravec z Bödörovskej chalúpky. Nech sa pozrie do očí rodičom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A potom nech nám ide rozprávať niečo o mafiii.


A ešte jeden o ľuďoch. Bude krátky. Ukazuje sa, že Mečára vyšetroval brat vyšetrovateľa Petra Juhása, Martin Juhás, ktorý je tiež policajtom. Peter dostal Kočnera. Jeho brat Martin, zdá sa, objavil v chate "U Bödöra" ďalšie veľké zviera. Týmto chlapcom treba držať palce. Nebudú to mať teraz ľahké. Ale týmto ľuďom treba ďakovať a podporiť ich. Zaslúžia si to.


#korupcia
bottom of page