top of page
  • Writer's pictureBe3ee

O zlých ľuďoch v politike a o tom, ako Fico vedome smeruje k občianskym nepokojom

Autor: Peter Blahoš

Poučenie z uplynulého týždňa nebude veľmi optimistické. Ukazuje stav našej krajiny a našej politiky bez príkras a ten stav je takýto:

1. Médiá neinformujú, ale otvorene robia politiku. Skúška správnosti je prípad Remišová- Kolíková. Kým z Remišovej, ktorá je legitímnou predsedníčkou strany sa vyrába monštrum, z Kolíkovej, ktorá sa v extrémne špinavej hre pokúsila o stranícky prevrat sa vyrába ikona spravodlivosti. To platí o denníku N, ale na druhej strane aj o médiách vo vlastníctve napríklad Penty. Neuplynie deň, kedy by nepriniesli rôzne špekulácie a konšpirácie z dielne Smeru či Hlasu, ktoré sa usilujú očierniť a pošpiniť čo sa len dá. Bulvár na slovač funguje, nenávisť voči vláde treba živiť za každú cenu a peniaze na to sú. Bodaj by neboli, keď tieto skupiny štát vyciciavali s pomocou Fica celé desaťročia.

2. Fico s Pellegrinim skončili v jednom vreci s užitočnými idiotmi z radov fašistov a rôznych podivínov, ktorí síce nevedia, čo chcú, ale vedia celkom presvedčivo vytvárať chaos. Fico a Pellegrini to na rozdiel od nich vedia veľmi dobre. Ich lístok z basy je iba jediný, a to rozširovanie účelových, ale veľmi nebezpečných lží. Národu netreba veľa a už zabudol, na koho nadával v minulom volebnom období. Ani jednoduchá matematika veľmi nefunguje a dôsledky mnohých rokov bačovania Smeru si ľudia s Ficom nespoja. Spájajú ich s aktuálnou vládou a Fico sa na tomto tobogáne hlúposti pokúša utiecť pred Leopoldovom. Zlá správa? Bude horšie! Ficovi nie je sväté nič, čo ukazuje aj chystaný protest smerákov a fašistov pred Ústavným súdom v Košiciach. Tento bezcharakterný človek má možno v hlave utkvelú predstavu o tom, že sa treba pomstiť súdu, na ktorom sníval že raz bude sedieť. Realita je ale skôr taká, že rozkladom inštitúcií chce Fico vytvoriť atmosféru rozdelenej spoločnosti, emocionálne vybičovanej až na prah občianskych nepokojov. Pretože iba v takomto chaose má šancu na záchranu. Pečiatku na lístok ku slobode už dáva generálna prokuratúra, preto Fico ide na 200%. Šance sa zvyšujú.

3. Za tento stav nenesú zodpovednosť len politici a nájomní darebáci okolo Smeru a Hlasu. Zodpovednosť nesú aj tí malicherní ľudkovia, ktorí si nehľadia nič iné, iba svoje súkromné malé boliestky. Sú to novinári, (resp. aktivisti), ktorí fanaticky nenávidia Matoviča (pozdravujem, pán Korda), sú to aktivisti a politici, ktorých dodnes bolí tesné vypadnutie PS vo voľbách, ale sú to aj rôzni špekulanti, ktorým nová vláda zavrela kohútiky k bohatým zdrojom (takým zdrojom je napríklad Remišovej ministerstvo).

Kto nerozumie, o čo sa tu hrá v tieto dni, je buď zlý, alebo jednoducho hlúpy. Asistencia rozkladu štátu zo strany vyššie menovaného výberu je ťažká nezodpovednosť, na ktorú bude doplácať celé roky celá krajina. Spomeňme si len na pád Radičovej vlády a na to, čo prišlo potom. Preto nebudem šetriť ani pseudonovinárov, ani pseudopolitikov, ani pseudoaktivistov či komentátorov. Pretože v takýchto situáciách sa ukazuje, kto je profesionál s hodnotami. A kto je jednoducho len zlý človek.

Za každé zdieľanie ďakujem, priatelia!#politika

bottom of page