top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Okolie naznačuje Putinovi, aby odstúpil, procesy sa už začali - expert


Foto: Associated Press


V Rusku prebiehajú politické hry zamerané na prechod a zmenu moci, tvrdí Pavlo Lysyanskyi.

Okolie ruského prezidenta Vladimira Putina začína „rozkývať loď“, aby ho prinútilo vybrať si nástupcu a odstúpiť.

Obranca ľudských práv, riaditeľ Inštitútu strategického výskumu a bezpečnosti Pavlo Lysyanskyi o tom povedal na kanáli YouTube TSN.


V Ruskej federácii dnes podľa neho o moc súperia viaceré skupiny, medzi ktoré patria vojenské, politické osobnosti či pracovníci tajných služieb.


"Keď Putin prvýkrát plánoval prechod moci, plánoval, že jeho miesto zaujme Serhii Ivanov (v predvečer volieb v roku 2008 - pozn. red.). Už oznámil, že Ivanov je mojím nástupcom. A potom, keď vstúpil do kancelárie Serhiiho Ivanova, videl, že Ivanov celý jeho sprievod stojí v rade.Putin vyšiel, povedal - ok a jeho nástupcom sa stal Medvedev. Preto koho si Putin zvolí za nástupcu - nikto nechápe. Jeho okolie mu naznačuje - milý diktátor, buď dobrovoľne, alebo teraz vznikne veľmi silný škandál.“ - povedal.

Lysianskij poukázal na znamenie, že Putinove záležitosti v Rusku uviazli.

"Aj Komediálny klub si začal robiť srandu zo stavu vecí v Ruskej federácii. Komediálny klub je Gazprom Media, nie sú nezávislé... Elity dali signál. Teraz budú "kývať člnom" Putina ak s dobrovoľným odstúpením nesúhlasí.“


Ako poznamenal odborník, prezident Ruskej federácie „možno nebude súhlasiť, ale niektorí poradcovia za ním prídu a povedia – chápete, toto je situácia...“.


„Dejú sa tam politické hry zamerané na prechod a zmenu moci... To, že sa tieto procesy spustili, je stopercentné,“ je presvedčený Lysjanskij


#Rusko


bottom of page