top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Okupanti už nemôžu stiahnuť svoje zálohy v Chersonskej oblasti: Obranné sily - o úspechu ZSU


Foto: Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny / Facebook


Ruská armáda nemôže presunúť svoje rezervy na okupované územia Chersonskej oblasti kvôli zničenej logistike.

V Chersonskej oblasti existuje niekoľko dopravných ciest, ktoré by Rusi hypoteticky mohli využiť, no všetky sú pod paľbou ukrajinských síl.

Nataliya Gumenyuk, vedúca spoločného koordinačného tlačového centra Obranných síl Ukrajiny "Juh", o tom povedala vo vzduchu teletónu.


Ozbrojené sily Ukrajiny podľa nej na juhu neustále ničia nepriateľské sklady s muníciou a pontónové prechody, a preto nemôžu do okupovanej Chersonskej oblasti priviezť zálohy.


"Pokračujeme v pozičných bojoch, ničíme nepriateľa v zmysle jeho logistiky. Jeho schopnosti, silu. Sklady s muníciou lietajú do vzduchu. Pontónové prechody sa rúcajú. To znamená, že nepriateľské logistické a dopravné spojenia boli znefunkčnené do takého rozsahu, že nedokážu vytiahnuť zálohy. Stále sú tam nejaké transportné cesty, ktoré by hypoteticky mohli využiť, ale sú pod našou paľbou,“ povedala.

Ako už bolo uvedené v tlačovej službe OK "Juh", situácia na južnom fronte zostáva stabilná, ale plne kontrolovaná ozbrojenými silami. Pozičné bitky naďalej zlepšujú postavenie na frontovej línii. Nepriateľ medzitým pokračuje v vzdušnom prieskume, pričom využíva operačno-taktické aj prieskumné úderné bezpilotné prostriedky.


#ukrajina

bottom of page