top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Okupanti zbili a zlomili chrbticu 70-ročnej dobrovoľníčke v Chersone

Okupanti zbili a zlomili chrbticu 70-ročnej dobrovoľníčke v Chersone za to, že jej odmietla odovzdať pas (foto)Staršej žene zlomili chrbticu, pretože počas evakuácie z mesta odmietla vrátiť ukrajinský pas.

V dočasne okupovanom Chersone ruskí útočníci brutálne zbili a zlomili chrbticu 70-ročnej dobrovoľníčke a novinárke Tetyane Antonyuk, keď sa žena pokúsila opustiť mesto a odmietla vrátiť svoj ukrajinský pas.


Informovala o tom Prvá lekárska asociácia vo Ľvove.


Až do mája Tatiana rozhodne odmietala opustiť okupovaný Cherson. S odchodom súhlasila až po presviedčaní muža, ktorý bojoval v ozbrojených silách a veľmi sa obával o jej bezpečnosť.


"Sedemdesiatročná Tetyana Antonyuk v polovedomí so zlomeninou chrbtice sotva dokázala vyliezť do auta a uniknúť z nepriateľského kontrolného stanovišťa. Žena je už viac ako mesiac v našej nemocnici sv. Lukáša z Prvej lekárskej asociácie vo Ľvove." hovoria lekári.

Auto, v ktorom sa žena viezla so susedmi, zastavili na nepriateľskom kontrolnom stanovišti. Okupanti im zobrali všetky cennosti. Keď Tatiana odmietla vydať ukrajinský pas – to bol jej zásadový postoj Ukrajinky – začali ju biť. Zázrakom unikla.


V kritickom stave ju evakuovali do Ľvova, kde bola hospitalizovaná v nemocnici sv. Lukáša. Vyšetrenie ukázalo zlomeninu chrbtice a silné pomliaždenie hlavy. Žena čiastočne stratila sluch a bez pomoci sa nemohla pohybovať.


"Aby Tatiana mohla chodiť, museli naši neurochirurgovia urobiť komplexnú vertebroplastiku, inak povedané - zaviesť do zlomenej oblasti špeciálny kostný cement. Operácia sa podarila. Tatiana z Chersonu už vstáva z postele a je odhodlaná. hovorí: Nie je čas na dlhé liečenie, je potrebné pomáhať, potrební sú dobrovoľníci!" - hovorí sa v správe.#ukrajina

bottom of page