top of page

Ozbrojené sily Ukrajiny sa pripravujú zničiť Krymský most podľa taktiky NATO


Krymský most / Foto: Associated Press


Ozbrojené sily Ukrajiny využívajú pri príprave na „neutralizáciu“ Kerčského mosta taktiku NATO. Odborník vysvetlil, z čoho pozostáva.


Ukrajinská armáda sa už pripravuje na úplné zničenie nelegálneho krymského mosta .


Tento názor vyjadril vojenský analytik Dmytro Snegiriov v rozhovore pre média.


"To, čo sa teraz deje, je odrazom udalostí prvej etapy prípravy protiofenzívy v Chersonskej oblasti. To znamená, že ozbrojené sily Ukrajiny sa v súčasnosti sústreďujú na zničenie systémov protivzdušnej obrany, ktoré kryjú Krymský most," povedal.

Expert tak pripomenul úspešné útoky ukrajinskej strany proti systémom protivzdušnej obrany okupantov na Kryme, najmä zničenie batérie S-400 . Ozbrojené sily teraz navyše aktívne útočia na vojenskú infraštruktúru Rusov a predovšetkým na letiská.


„Teda lokácie leteckých jednotiek okupantov, ktoré priamo kryjú Kerčský most... Vytvárajú sa predpoklady na neutralizáciu systémov protivzdušnej obrany, systémov elektronického boja, ktoré znemožňujú úspešný útok priamo. na samotnom Kerčskom moste,“ povedal Dmytro Snegiriov.

Dodal, že Ukrajina sa pripravuje na "posledný úder", ktorý zasadí podľa taktiky NATO.


"Ozbrojené sily Ukrajiny v čase neutralizácie Kerčského mosta používajú taktiku NATO - kaskádovitý charakter plánovania operácií. Preto sú všetky dôvody na zdržanlivý optimizmus," uviedol vojenský analytik.

Pripomenieme, že kvôli útokom dronov Rusi zmenili taktiku ochrany Krymského mosta. Okupanti zvýšili najmä počet plavidiel pohraničnej služby Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej federácie.


Okrem toho Rusi v panike po najnovších útokoch na nelegálny Krymský most nainštalovali neďaleko stavby bóje na ochranu pred ukrajinskými námornými dronmi. Údajne neboli úplne zapustené, ale iba upevnené kotvami na jednom mieste. Na internete sa objavili satelitné snímky.
#ukrajina


bottom of page