top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ozbrojené sily zasiahli viac ako desať koncentrácií nepriateľskej živej sily vrátane troch báz


Foto: Oleksiy Reznikov / Facebook


Bayraktar zničil aj dve jednotky nepriateľských obrnených vozidiel spolu s ich posádkami. Ozbrojené sily Ukrajiny zasiahli za posledný deň viac ako desať koncentrácií nepriateľskej živej sily, zničili tri protilietadlové raketové komplexy a niekoľko jednotiek obrnených vozidiel okupantov.

Informoval o tom Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny na rannom brífingu 3. septembra.


Letectvo Obranných síl tak počas dňa vykonalo viac ako 40 vzletov na podporu akcií pozemných skupín, pri ktorých bolo zničených niekoľko nepriateľských kontrolných bodov a sklad s muníciou. Bezpilotné lietadlo Bayraktar TB-2 spustilo raketový útok, ktorý odpálil muníciu a zničil 2 jednotky nepriateľských obrnených vozidiel spolu s ich posádkami.


"Raketové vojská a delostrelectvo našich jednotiek pokračuje v plnení úloh protibatériového boja, narušenia riadiaceho systému nepriateľa a logistickej podpory. Bolo tak zasiahnutých viac ako 10 koncentrácií nepriateľskej živej sily vrátane troch báz čaty. Tri protilietadlové raketové komplexy boli zničené a tiež niekoľko jednotiek obrnených vozidiel okupantov ,“ uvádza sa v súhrne.

Pripomenieme vám, že 24. februára Rusko zaútočilo na Ukrajinu , pričom vykonalo sériu raketových a leteckých útokov na naše mestá, najmä na Kyjev. Rozsiahla invázia má teraz 192. deň (8 rokov vojny). Okupanti pokračujú v ničení ukrajinských dedín, miest a miest pomocou riadených striel a leteckých bômb, zabíjajú civilistov a spôsobujú ničivé škody na infraštruktúre.


#ukrajina

bottom of page