top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ozbrojené sily zasiahli základňu ruských systémov protivzdušnej obrany S-300 v Oleshki


Foto: Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny / Facebook


Ozbrojené sily zasiahli okupantov v reakcii na ostreľovanie Dnepropetrovskej a Mykolajivskej oblasti.

Raketové a delostrelecké jednotky ukrajinských ozbrojených síl zasiahli pravdepodobnú oblasť štartovacích pozícií systému protivzdušnej obrany S-300 v oblasti Oleškivskyi Piskivy. o tom informuje OK " Pivden " .


Je potrebné poznamenať, že okupanti opäť ostreľovali oblasť Kryvorizka – komunity Apostolivska a Zelenodolsk – kazetovými granátmi. Obytné budovy boli zničené v dvoch dedinách - Novosemenivtsi a Maryanskyi. Predtým sa ľudia nezranili.


V Mykolajivskej oblasti začalo horieť pole s úrodou v dôsledku ostreľovania obce Lymani Halytsynivska. Nie sú žiadne obete.


Na úsvite boli ostreľované predmestia a priemyselná infraštruktúra Mykolajiva. Bolo vypálených päť rakiet, pravdepodobne z protilietadlového raketového systému S-300. Nie sú žiadne straty ani obete.


V reakcii na to ukrajinské raketové a delostrelecké jednotky zasiahli pravdepodobnú oblasť štartovacích pozícií systému protivzdušnej obrany S-300 v oblasti Oleshkivskyi Pisky.

Navyše, uprostred noci bolo veliteľské stanovište nepriateľských jednotiek v Tavriysku dobre zamerané . Konečné straty nepriateľa sa ďalej skúmajú a objasňujú.


Predtým okupant povedal , ako sa ruská armáda a FSB hádajú o ukradnuté auto v Chersonskej oblasti .


#ukrajina

bottom of page