top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Politický kanibal SaS

Utajený Svedok
Pričinil som sa o rozbitie vlády.

Boli asi 2 týždne pred voľbami, keď sa zverejnil prieskum, v ktorom malo Oľano 25% a SaS bola na hranici zvoliteľnosti. Vtedy som sa rozhodol hodiť to SaS a pomôcť im dostať sa do parlamentu. Tak ako to urobili ďalšie tisícky ľudí. Dnes to ľutujem a považujem za osobné zlyhanie.

SaS od prvého momentu systematicky pracovala na kanibalizovaní Oľano. Sulík nasadil na každého konkurenčného ministra osobu, ktorá podkopávala a spochybňovala jeho prácu. On sám to robil spôsobom, že pred kamerami systematicky vystupoval proti rozhodnutiam vlády najmä v boji s Covidom, pričom na vláde proti opatreniam sám nehlasoval. Známe je tiež jeho protivládne video z upchatých diaľnic, účasť na protivládnom proteste, či ďalšie podrazy, o ktorých budem neskôr písať.

Sulík robil vo vláde dokonalú opozičnú politiku, ktorou za cenu získavania popularity podrýval vlastnú vládu a kanibalizoval najsilnejšiu stranu. Podarilo sa mu okrem Matovičovej vlády rozbiť aj stranu Za ľudí, kde doteraz nikto neuviedol racionálny dôvod odchodu poslancov okolo Kolíkovej do SaS.

Sami poslanci Oľano nechápali, prečo sa tak SaS správa. Jediný, ktorý proti tomuto podrazáctvu verejne vystupoval bol Matovič, možno ešte minister Naď. Áno, Matovič často vystupoval nevhodným spôsobom, ale tým, že bol sám, bol vyhlásený za problém. Oľano malo vyše 50 poslancov a ministrov, ktorí v tomto konflikte nevyvíjali žiadnu aktivitu, boli len tichými svedkami ako ich trpazlík nenápadne kope do zadku aj za mediálneho potlesku.

SaS sa spoliehala na mediálnu podporu, či už štandardných denníkov ako je ich domovský plátok Sme, pripadne Denník N, v ktorom som len za prvý rok vlády napočítal vyše 700 negatívnych článkov na Matoviča. Napríklad včera vypustil ďalšiu perlu komentátor Obradovič, že keď SaS odíde z vlády, tak to neznamená že Sulík povalil ďalšiu vládu. Vládu vraj povalí Heger. To je vážne bez komentára, takéto informácie sa nehanbia títo komentátori vypúšťať. Členovia Oľano sa z obavy z mediálneho lynču do žiadnej konfrontácie s SaS a médiami nepúšťali a nechali v tom sa kúpať Matoviča, z ktorého sa vyrobil nepriateľ štátu.

Aj na sociálnych sieťach má SaS viaceré spriaznené portály, ktoré pomáhali rozduchávať nenávisť. Politiku robí napr. stránka Startitup, ktorá bola pôvodne vytvorená na úplne iné účely a ktorej konateľ je bývalý kandidát za SaS vo voľbách. Alebo pôvodne satirická, dnes politická stránka Zomri, ktorej jeden z adminov je bývalý redaktor Sme a kadejaké ďalšie menšie platformy na sociálnych sieťach prepojené na SaS. Máme tu tiež "nezávislých" analytikov z Dáta bez Pátosu, ktorí si zakaždým radi kopnú do Matoviča. Nečudo, keď ich hlavný predstaviteľ Bošňák je asistentom poslanca SaS Viskupiča. Bošňák s Mihálom a ďalšími saskármi sa kedysi po sérii kritických statusov voči SaS snažili útočiť aj tento blog. Neváhali pri tom zasiahnuť do života ľuďom, ktorí s ním nemajú nič spoločné.

SaS si budovala vzťahy aj s opozíciou. Tým, že Sas nevylúčila z povolebnej spolupráce stranu Hlas, tak sa ušetrila od ich väčšej kritiky, ktorá bola celá smerovaná na Matoviča. Len tak pre zaujímavosť podivuhodnú činnosť vykonáva napr. taká ministrana Druckera a Hlinu, ktorí nerobia nič iné okrem toho, že v každej vete napádajú Matoviča. Čo s tým má SaS? Neviem, ale sa pýtam, čo robil Drucker v centrále SaS v deň, keď sa v parlamente hlasovalo o prorodinnom balíčku. Tiež sa bol so Sulíkom rozprávať o tom, čo bude robiť Sulík s dcérou cez prázdniny?

Keď sme už teda pri tom prorodinnom balíčku. Strane SaS sa s médiami a rôznymi aktivistami podarila neuveriteľná vec. Dokázali presvedčiť verejnosť, že zvýšenie rodinných prídavkov a daňový bonus na deti je niečo strašné a škodlivé. S dobrou mediálnou manipuláciou sa dá ľahko vyvolať u ľudí stav ťažkej mentálnej iracionality.

Čo sa týka spolupráce s fašistami, ktorou sa Sulík oháňa, tak asi zabudol na jeho tajné stretnutia s Kotlebom v Maďarsku. Ďalej sa pýtam prečo SaS doteraz nebola schopná vylúčiť povolebnú spoluprácu s fašistami z Republiky. A do tretice chcem podotknúť, že spoluprácu s fašistami v tomto parlamente začala poslankyňa SAS Bittó Cigániková ešte v roku 2020, keď bola opakovane rokovať s fašistami na klube (vtedy ešte komplet fašisti ĽSNS + Republika) o obštrukcii pri zákone o pomoci tehotným ženám. Cigániková dokonca na hlasovaní ukazovala fašistom, kedy majú vytiahnuť karty. Dnes má SaS plnú hubu fašistov, lebo sa im to náramne hodí ako zámienka na zhodenie vlády.

Čo sa týka osobných útokov. Sulík s Matovičom si rozhodne nemajú čo vyčítať, dvojaký meter majú však médiá. Včera som sledoval na TA3 Sulíka v relácii Téma dňa. Sulík tam asi 84 krát, často nevyberane zaútočil na Matoviča. Nikto to nerieši. Predpokladám, že dnes tam bude Matovič, raz spomenie Sulíka a už budú palcové titulky, že Matovič zase útočíl na Sulíka. SaS tu s podporou médií vytvára falošný obraz o jednostranných útokoch voči nim ignorujúc osobné útoky Sulíka, ktoré chŕli v každom jednom rozhovore napr. o "mánických fázach" a pod. Pripadne rozhovory s Cigánikovou sú len jeden obyčajný nekompetentný hejt, kde kope do Oľano ako splašený kôň.

Takže, keď to zhrniem, tak 6 percentný trpazlík sa nám tu prihliadajúc na aktuálne preferencie rozhodol zmeniť pomery, ktoré vyšli z výsledkov platných demokratických volieb. Požiadavka na odchod Matoviča je snahou o totálne rozbitie víťaza volieb za aplauzu spriaznených médií. Druhá alternatíva je v predčasných voľbách návrat mafiánov, zlodejov a fašistov v najhoršej možnej kombinácii, akú sme v novodobej histórii ešte nezažili.

Netvrdím, že hnutie Oľano neurobilo za dva roky veľa chýb, ale máme tu mediálnu masáž, ktorá robí zo strany SaS nezaslúžene hrdinov a ktorú treba vyvážiť. Mali by sa konečne zobudiť aj ľudia, ktorí boli doteraz ticho. V ďalších statusoch prinesiem informácie, kvôli ktorým som presvedčený, že strana SaS sa z pochybných dôvodov momentálne snaží uvrhnúť krajinu do takého marazmu, aký si dnes nikto ani nedokáže predstaviť.

#slovensko

bottom of page