top of page
  • Writer's pictureBe3ee

"Pripravený na stretnutie s nepriateľmi pomocou Stingers, Javelins a NLAW. Vitajte v pekle!"

Výzva vojenského vedenia

Reznikov ubezpečil, že "rok 2014 sa nezopakuje, agresor neobsadí Kyjev, Odesu, Charkov ani žiadne iné mesto."


Ukrajinská armáda je teraz silná a pripravená čeliť možnej ruskej invázii.


Uviedli to 12. februára v príhovore minister obrany Oleksij Reznikov a hlavný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny generálporučík Valerij Zalužnyj.


Armáda a dobrovoľníci dokázali prežiť v roku 2014, keď ho „brat“ drzo bodol do chrbta. a to je dôležitý prvok odstrašenia,“ povedal Reznikov.


Zdôraznil, že "dnes máme najsilnejšiu armádu na Ukrajine za posledných 15 rokov a najmocnejšiu armádu v Európe, našu armádu vedú bojoví generáli a dôstojníci . Ilovajsk, Debalceve jej zanechali jazvy na srdci, ale zatvrdili slobodu. Hrdinské." obrana letísk v Donecku a Luhansku , každodenná obrana desiatok osád - od Stanyce Luhanskej po Širokino - urobila bojového ducha nezlomným, ani žiadne iné mesto . Nepochybujte - ozbrojené sily sú absolútne pripravené brániť sa a nevzdajú sa ukrajinskéj zeme!"


Hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny poznamenal, že "420 000 ukrajinských vojakov a každý veliteľ bez výnimky už čelil smrti. Velitelia druhov, klanov, velitelia brigád, práporov a rôt sú odborníkmi vo svojom odbore a patriotmi svojho štátu." ".


Minister obrany pripomenul, že za posledný polrok sa viackrát šuškalo o možnej rozsiahlej invázii Ruska, preto treba takéto správy brať ako dodatočný spôsob zničenia zámerov nepriateľa.


Ukrajina má zároveň bezprecedentnú podporu medzinárodných partnerov – najväčšiu od čias nezávislosti – tak na diplomatickej úrovni, ako aj prostredníctvom vojensko-technickej pomoci. Za posledný mesiac Ukrajina dostala takmer 2 000 ton moderných zbraní, streliva a brnení z rôznych krajín. Servisní pracovníci už boli vyškolení a sú pripravení použiť celý arzenál náradia.


Minister obrany ubezpečil, že situáciu kontroluje ukrajinská rozviedka, armáda a diplomati. Ukrajina nepretržite koordinuje svoje kroky s poprednými svetovými krajinami. Ministerstvo obrany zdôraznilo, že takéto spojenie vedúcich demokracií už desaťročia neexistuje.


"Nikto nemôže nahliadnuť do hláv kremeľských lídrov a s istotou povedať, o aké činy presne ide. My však kalkulujeme a sme pripravení na všetky scenáre vývoja a sme na ne pripravení . To je absurdné, nebudeme na nikoho útočiť .", ale robíme všetko pre to, aby sme posilnili obranu a eliminovali možnosť eskalácie. Plánujeme ísť politicko-diplomatickou cestou. Poviem vám viac - práve diplomaciou a mierom sa Doneck a Luhansk región a Krym a Sevastopoľ vrátia domov! Práve touto cestou máme teraz neuveriteľnú politickú a vojensko-technickú pomoc od našich partnerov a práve touto cestou Kremeľ zrušil svoju drzú blokádu Azova. Na základe tejto cesty sa budeme snažiť odblokovať vody Čierneho mora. Silná armáda, ktorú nepretržite budujeme, Sily územnej obrany – to sú naše dôležité diplomatické argumenty,“ povedal minister obrany.


Hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny poznamenal, že armáda je pripravená odraziť nepriateľa.


Ubezpečujem vás, že ozbrojené sily Ukrajiny sú pripravené brániť sa. Vykonávame a budeme vykonávať cvičenia. Vytvorili sme bojové formácie a podarilo sa nám v krátkom čase nasadiť sily teroristickej obrany a vyzbrojiť ich ATGM a MANPADS, prešli vojenským a riadnym výcvikom. Som pripravený stretnúť sa s nepriateľmi nie s kvetmi, ale s žihadlami, oštepmi a NLAW. Vitajte v pekle! " - povedal Zalužnyj .


Reznikov vyzval Ukrajincov, aby zachovali pokoj a nepodliehali provokáciám.


"Čo teraz robiť? Zachovajte pokoj, podporte ozbrojené sily a diplomatov. Mier je teraz hlavnou zbraňou, ktorá nám môže poskytnúť pevné základy obrany. Pokračovať v normálnom živote, pracovať - ​​znamená zabezpečiť normálnu ekonomickú činnosť a preto Ozbrojené sily na ochranu krajiny majú toľko, koľko treba. Zachovajte pokoj a robte, čo je na vás na vašej úrovni, aby sme sa všetci spoločne posilnili,“ povedal minister obrany. #ukrajina

bottom of page