top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Progresívne Slovensko je nebezpečná sekta.

Autor: Utajený svedok

Najnovšie Biháriová zaťahuje svoju pomýlenú politickú ideológiu aj do výchovy a vzdelávania 8 ročných detí. Nepáči sa jej čítanka pre druhý ročník ZŠ a odkazuje učiteľke, že ona toto svoje deti učiť nebude. Fakt ma dojímajú niektorí rodičia, ktorí sa vybíjajú na učiteľoch za učebný materiál.


Konkrétne jej vadí článok v čítanke, ktorý jednoducho opisuje rozdiely ľudí medzi jednotlivými kontinentami (zdôrazňujem, že je to pre 8 ročné deti). Napríklad jej vadí, že dievčatko z Dánska tvrdí, že u nich majú skoro všetky deti svetlé vlasy. Biháriová hneď do toho začne montovať globalizovaný, multikultúrny svet a migrantov s tmavými vlasmi. Podľa mňa by bola úplne spokojná, ak by na obrázku miesto svetlovlasej blondínky bola zobrazená migrantka s hidžábom, kebabom v ruke a titulkom, že toto je typické dánske dievča.


Najviac ju rozčúlilo dievčatko z Afriky, ktoré tvrdí, že žije obklopené žirafami a slonmi a banány si nekupuje, ale si ich vie odtrhnúť zo stromu. Autorka v tej čítanke určite nemyslela to, že tam deti skáču v džungli po stromoch v 15 metrovej výške ako opice. Približuje to, že niektoré zvieratá, ktoré u nás deti vidia len v ZOO tam voľne žijú v prírode a to isté platí o exotickom ovocí, ktoré si u nás vedia kúpiť len v supermarketoch. Ale nie, Biháriová tu našla ten najhorší rasizmus, prirovnáva deti k opiciam a pohoršuje sa aj nad obrázkom toho afrického dievčatka, lebo má veľké náušnice a škaredú ozdobu vo vlasoch.


U hispánskeho chlapca zo Strednej Ameriky jej zase prekáža, že doma pestujú kávovník. Biháriová z toho vydedukovala, že tam sú deti otroci, ktoré drú od svitu do mrku na plantážach a nemajú žiadne hračky.Biháriová na záver svojho statusu uvádza že by sme nemali generalizovať, ale hovoriť o jedinečnosti každej ľudskej bytosti. Takže asi myslí, že v čítanke pre 8 ročne deti malo byť opísaných 7,5 miliardy ľudí s ich jedinečnými vlastnosťami. Normálne sa hrozím, keby táto strana dostala do vienka ministerstvo školstva, ako by prekopali učebné osnovy pre malé deti. Ešte si počkáme, kým bude jej syn v škole preberať rodinu, tam keď nebude spomenutý nejaký transgender, to bude zase rozhorčenie a podanie na Ústavný súd. Ešte nie je tak zle, kým šteká len na Facebooku, len dúfam, že podobných fanatikov, ktorí by jej dali hlas tu nežije 5 percent. Lebo toto je fakt silná diagnóza už.

bottom of page