top of page
  • Writer's pictureBe3ee

"Rozhodnutie prezidenta je nevyhnutné": expert vyhlásil, že ukrajinská protivzdušná obrana môže...


"Rozhodnutie prezidenta je nevyhnutné": expert vyhlásil, že ukrajinská protivzdušná obrana môže zostreliť lietadlá pred odpálením rakietNemali by sme očakávať zníženie počtu nepriateľských raketových útokov na Ukrajinu, ale mali by sme sa pokúsiť zostreliť ruské lietadlá nesúce tieto rakety. Ukrajinské systémy protivzdušnej obrany majú takú technickú spôsobilosť, je potrebné len politické rozhodnutie prezidenta.


Ukrajinské systémy protivzdušnej obrany tak môžu odpáliť rakety lietadlom najmenej 100 km hlboko do Ruska, Bieloruska a rovnakej hĺbky do Čierneho mora .


Uviedol to vojenský expert Oleg Ždanov v rozhovore pre kanál YouTube „Ukrajina 24“.


Nemali by ste to očakávať (zníženie počtu raketových útokov - pozn. red.). "Kalibre sa blížia ku koncu. Dostávajú rakety Točka-U, vzdušné rakety," vysvetlil expert.


Podľa jeho názoru by sa Ukrajina mala pokúsiť zostreliť nepriateľské lietadlá nesúce rakety.

"Podľa mňa sa musíme rozhodnúť len na úrovni hlavného veliteľa v tom zmysle, že ešte musíme prejsť minimálne k pokusu o zničenie týchto lietadiel s raketami . Samozrejme, nebudeme dostať Tu-95, ktorý odpaľuje rakety z Kaspické mora, je pre nás veľmi ďaleko. Ale tie, ktoré sú odpaľované z lietadiel z krátkej vzdialenosti, najmä z našej hranice, si myslím, že ešte musíme odpovedať. Inak sa to nikdy nezastaví , “ povedal Ždanov.

Ubezpečil, že Ukrajina má na to potrebné technické kapacity.


" Je tu technická možnosť. Naša protivzdušná obrana znamená najmenej 100 km hlboko v Rusku a Bielorusku a v rovnakej hĺbke v Čiernom mori môžu byť tieto rakety odpaľované lietadlami. Možno má zmysel, aby sme ich nedostali zostreliť, ale aspoň demonštrovať naše zámery – že odpovieme a že sa pokúsime tieto lietadlá zostreliť. To si však vyžaduje politické rozhodnutie prezidenta ,“ povedal odborník.

Pripomeňme, že Ministerstvo obrany Veľkej Británie zverejnilo 8. júna čerstvú mapu vojenských operácií na Ukrajine.


#ukrajina

bottom of page