top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Rusi spochybňujú Putinovo rozhodnutia: expert povedal, prečo Führer nezavádza stanné právo v Ruskej


Foto: Associated Press


Situácia s mobilizáciou trochu ochladila náladu v Kremli. Maximálny odliv obyvateľstva z krajiny potvrdil, že sa im Putinovo rozhodnutie nepáči.

V Rusku spoločnosť spochybňuje Putinovo rozhodnutie. Stalo sa tak najmä v dôsledku rozhodnutia Führera zaviesť mobilizáciu v krajine agresora.

V rozhovore pre Mediálnu Sovu o tom povedala Maria Zolkina, vedúca oddelenia „Výskum regionálnej bezpečnosti a konfliktov“ Nadácie Ilka Kucheriva pre demokratické iniciatívy.


Situácia s mobilizáciou podľa nej náladu v Kremli trochu schladila. Z tohto dôvodu sa začal masový odliv Rusov z krajiny.


„Pre ruský vnútropolitický systém je masový útek mužov z krajiny, nedostatočná podpora mobilizácie dosť vážnou výzvou. Musia s tým nejako bojovať. Teraz na dočasne okupovaných územiach vyhlásia všeobecnú mobilizáciu. Namiesto toho ju už dokončujú v samotnom Rusku, keďže jej pokračovanie ovplyvní samotnú legitimitu vlády,“ zdôraznila Maria Zolkina.

Dodala tiež, že všeobecný vojnový stav na území Ruskej federácie je pre Putina rizikom.

Pripomenieme, že mobilizácia v Rusku nekončí pre každého. Určité kategórie mužov v Ruskej federácii naďalej dostávajú predvolania.


#rusko

bottom of page