top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Rusi zamreli v Polissya a Sivershchyna, stiahli jednotky zo Sumy: nočná správa veliteľstva


Asi 600 tiel okupantov zabitých na Ukrajine bolo privezených do Nižného Novgorodu v Ruskej federácii.


Okupanti pokračujú v presune ďalších jednotiek z Tichomorskej flotily a Západného vojenského okruhu Ruskej federácie. Zároveň sa znížila intenzita dopravy z hlbín Ruska.

Uvádza sa to v nočnom hlásení generálneho štábu ozbrojených síl.


Útočníci pokračujú v raketových a leteckých útokoch na dôležitú vojenskú infraštruktúru a predsunuté pozície.


Volyň

Stále je vysoká pravdepodobnosť, že sa bieloruské ozbrojené sily zapoja do agresie proti Ukrajine. Okupanti vykonávajú letecký prieskum v oblastiach Kovel, Varash a Sarny . Nákladnými autami dodávajú rakety Iskander-M OTRK v osade Kalinkovichi.


Polissya

Rusi nevykonávali aktívne útočné operácie. Preskupujú jednotlivé jednotky z Východného vojenského okruhu. Jednotky, ktoré utrpeli značné straty, sa sťahujú na územie Bieloruska, aby obnovili bojaschopnosť. Z územia Kyjevskej oblasti tak už boli stiahnuté až 2 BTG od 106. výsadkovej divízie.


Sivershchyna a Slobozhanshchyna

V severnom smere nepriateľ tiež neviedol útočné operácie. Rusi zamerali svoje úsilie na upevnenie a udržanie predtým okupovaných hraníc.


V smere Slobozhansky okupanti opustili útočné operácie pri meste Sumy . Snažia sa preskupovať a odkláňať jednotky do iných oblastí.


Jedna z BTG, ktorá bola zapojená do nepriateľských akcií, bola teda úplne stiahnutá z Ukrajiny do Ruska.


Okupanti pokračovali v štrajkoch na infraštruktúru Charkova . V smere na Izium sa Rusi pokúšali viesť útočné operácie.


Donbas

Na Doneckom smere nepriateľ zameral svoje úsilie na dobytie osád Popasna, Rubižne, Mariupol a dosiahnutie Novotroitského okresu. Avšak bez úspechu .

Okupanti vykonali delostrelecké a mínometné ostreľovanie Toretského, Svitlodarska, Troického a Piského.


Hlavným cieľom Rusov je dosiahnuť administratívne hranice Doneckej a Luhanskej oblasti.


Juh

V smere Tavriya jednotky Rosguard pokračujú vo filtrovaní aktivít na dočasne okupovaných územiach v Chersonskej oblasti. V smere South Bug zostali pozície a akcie nepriateľa nezmenené.


Strata nepriateľa

Podľa dostupných informácií bolo za posledných päť dní do vojenských posádok Nižného Novgorodu Ruskej federácie privezených asi 600 tiel okupantov zabitých na území Ukrajiny. Väčšina z nich slúžila v 47. tankovej divízii 1. tankovej armády Západného vojenského okruhu.


#ukrajina

bottom of page