top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ruská armáda môže počas ústupu vyhodiť do vzduchu obytné štvrte a uskutočniť teroristický útok


Foto: "Energoatom"


Výbuch v ZNPP, ktorý môžu spôsobiť okupanti, spustí miestnu katastrofu spôsobenú človekom, varoval Gromov.

Počas ústupu sa ruská armáda môže uchýliť k teroristickým činom, najmä k výbuchu obytných štvrtí alebo jadrovej elektrárne Záporožie, aby natrvalo vyradila elektráreň z prevádzky a vyvolala katastrofu spôsobenú ľudskou činnosťou, z ktorej obviňuje Ukrajinu.

Na brífingu to uviedol zástupca náčelníka Hlavného operačného oddelenia Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Oleksij Gromov.


" Je najpravdepodobnejšie, že počas ústupu sa nepriateľ môže uchýliť k vykonaniu série teroristických útokov s detonáciou obytných oblastí, premenou dočasne okupovaných území na spálenú zem s úlohou spôsobiť kritické poškodenie infraštruktúry ." povedal.

Podľa Gromova, predtým, než sa dočasne okupované osady vrátia pod kontrolu legitímnych orgánov, môžu im Rusi spôsobiť kritické škody. Hovorí, že vzhľadom na najnovšie propagandistické vyhlásenia o „špinavej bombe“ existuje možnosť, že okupanti môžu organizovať detonácie v ZAES.


„Vzhľadom na najnovšie úniky informácií zo strany Ruskej federácie o „špinavej bombe“ nie je vylúčené ani to, že okupanti môžu organizovať detonácie na ZAES s cieľom definitívne ho vyradiť z prevádzky a vyprovokovať miestneho muža- spôsobila katastrofu a obvinila z toho Ukrajinu. Dokonca aj následky, ktoré predpovedala ruská vojenská katastrofa spôsobená človekom, boli predpovedané s prihliadnutím na smer vetra, a teda aj na šírenie hrozieb západným smerom, čo tiež naznačuje, že okupant pripravuje ďalší zločin proti ľudskosti,“ povedal Gromov.

Pripomenieme, že 25. októbra Energoatom varoval, že Rusko sa môže pripravovať na akt jadrového terorizmu. Svedčia o tom vyjadrenia o vytvorení „špinavej jadrovej bomby“, ako aj to, že na mieste, kde sa nachádza suchý sklad vyhoreného jadrového paliva v ZAES, vykonávajú okupanti utajené „stavebné práce“.


Okrem toho Centrum pre strategickú komunikáciu uviedlo, že Moskva by mohla využiť jadrové cvičenia „Thunder“ ohlásené Ruskou federáciou ako zámienku na vyvolanie eskalácie.


"Jadrové cvičenia s použitím medzikontinentálnych balistických rakiet v podmienkach zjavnej nedostatočnosti ruského vedenia predstavujú globálnu hrozbu pre ľudstvo," uvádza sa v správe.


#ukrajina

bottom of page