top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ruské raketové útoky na Krivý Roh, Záporožie a Odesu: čo je známeFoto: Be3ee.com


V stredu 14. septembra ruskí okupanti bombardovali Ukrajinu raketami.

Raketové údery podnikli okupanti počas posledného leteckého poplachu. MS zozbierala údaje o tom, čo je známe o ruskom raketovom útoku.


Raketa zasiahla Krivý Roh: čo je známe

V meste Krivý Roh sa 14. septembra po 17:00 ozvalo niekoľko výbuchov. Vojenská operačná skupina Kachovka informovala, že na mesto boli odpálené riadené strely Kh-101 odpálené z Tu-95MS. Zamerali sa na západný okraj Krivého Rohu. V súčasnosti sa vyhodnocujú straty a škody.


Korešpondent informuje, že po raketových útokoch sa v Krivý Roh objavili problémy s centrálnym zásobovaním vodou. Záchranári už dorazili.


Prezidentská kancelária tvrdí, že takto Rusi páchajú teror, aby Ukrajinci prepadli panike.

"Krivý Roh. Ruskí teroristi ako obyčajní zbabelci zaútočili na mesto ako pomstu za úspechy ozbrojených síl v Charkovskej oblasti. To vám nepomôže, ruská malichernosť. Všetko bude Ukrajina," komentoval šéf prezidentskej kancelárie. Andriy Yermak o raketových útokoch na Krivý Roh.

Podpredseda OP Kyrylo Tymošenková zdôraznil, že Rusko odpálilo 8 riadených striel po Krivom Rohu. Okupanti chceli obyvateľov mesta nechať bez vody.


" Ide o teroristický čin proti našim ľuďom, proti konkrétnemu mestu. Rakety sú predsa namierené na stavby, ktoré sú pre život ľudí kriticky dôležité. Ruské jednotky dnes vypálili maximálne množstvo rakiet do hydrotechnických stavieb. Cieľ je zrejmý - pokus o vytvorenie mimoriadnej situácie," - napísala Tymošenková.

Raketové útoky na Záporožie: čo je známe

Oleksandr Starukh, šéf Záporožskej OVA, potvrdil raketový útok na región. Rakety podľa neho dopadli na okraj mesta.


"Nepriateľ vypálil dve rakety na predmestie regionálneho centra. Podľa predbežných informácií nedošlo k žiadnym obetiam. Hlasné zvuky týchto letov bolo nedávno počuť v Záporoží," povedal Starukh.

Výbuchy v Odese: čo je známe

V Odese počas náletu hlásili výbuchy aj miestni obyvatelia. Podľa predbežných údajov tam fungoval systém protivzdušnej obrany.


Pripomeňme, že skupina lodí nepriateľskej flotily v Čiernom mori má v pohotovosti 6 nosičov rakiet, na ktorých sa nachádza 40 rakiet. #ukrajina

bottom of page