top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ruskí novinári provokujú ukrajinských športovcov na olympijských hrách v Pekingu: detaily škandálu


Zástupcovia médií agresorskej krajiny kládli provokatívne otázky športovcom z Ukrajiny.

Hneď na začiatku OH 2022 v Pekingu ruskí propagandisti provokovali ukrajinského novinára Lee Riniho. Oznámil to prezident Asociácie športových novinárov Ukrajiny Oleksandr Hlyvynskyi , pričom podrobnosti zverejnil na svojej facebookovej stránke .


Poznamenal, že "tento žart bol reakciou na situáciu, ktorá predtým vznikla v mixzóne po súťaži korčuliarov."


"Takže situáciu, na ktorú sa zrejme rozhodli takto nemotorne reagovať, moskovské médiá . Náš novinár v troch otázkach upozornil Rusa na to, že jednu po druhej kládol provokatívne otázky: "Sú našim športovcom je zakázané hovoriť po rusky?", "Je pravda, že s ruskými športovcami sa nedá komunikovať?".


Namiesto toho sa náš novinár logicky spýtal kolegu "Nemali by sme sa v tejto mixzóne porozprávať o krasokorčuľovaní?" Zjavne sa mi tie poznámky nepáčili. Ale novinárska etika na športových podujatiach je známa vec. Máme teraz ruským športovcom odpovedať na otázky o dopingu a ruskej vojenskej agresii?


Situácia v zmiešanej zóne sa však skončila bez zhoršenia - Rus odišiel, čo nakoniec dalo dobrý príklad svojim krajanom. Ako však vidíme, nie všetci ľudia z tejto krajiny si to myslia. Preto dopadá také hanebné správanie ako na videu,“ napísal Glyvinsky .
Na videu jasne počuť anglicky hovoriace nadávky proti ukrajinskej novinárke, z toho vyplýva, že náš kolega sa rozhodol nereagovať na bezvýznamné správanie tohto, dovoľte mi povedať, zástupcu médií, ktorý neporušil novinársku ako aj ľudskú etiku. Na tento prestrelok by mala venovať pozornosť najmä NOC Ukrajiny. A my z našej novinárskej stránky opovedomíme na incident Medzinárodnú asociáciu športovej tlače AIPS, ktorej je náš kolega členom,“ ubezpečil Glyvinsky .


  • Zimné olympijské hry v Pekingu sa budú konať od 4. do 20. februára 2022.

  • Počas zimných olympijských hier v Pekingu sa budú konať súťaže v 15 disciplínach v siedmich športoch. Celkovo sa bude žrebovať 109 sád medailí

  • Do hlavného mesta Číny sa vydalo obhajovať česť Ukrajiny 45 športovcov, ktorí budú súťažiť v 12 disciplínach . #šport

bottom of page