top of page
  • Writer's pictureBe3ee

„Ruskí vojaci hodili granát do pivnice“Ukrajinský vyslanec prichytil ruského člena pri manipulácii práve v Bezpečnostnej rade OSN


Nebenzya sa snažil presvedčiť, že ruskí okupanti neboli zapojení do masakrov v Buči.


Stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Něbenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN uviedol , že ruskí vojaci sa údajne nezúčastňujú na masakroch v Buči. Nebenzya, tvrdiac takúto lož, sa pokúsil odkázať na rozhovor poslankyne miestneho zastupiteľstva Kateryny Ukraintsevovej pre ruské vydanie „Medusa“.


V rozhovore žena povedala, že "na mňa ľudia nestrieľali."


Potom na zasadnutí Bezpečnostnej rady vystúpil Serhiy Kyslytsia, post-vyslanec Ukrajiny pri OSN. Zahraničným diplomatom poukázal na selektivitu ruského predstaviteľa, pretože v tom istom rozhovore Ukrajintsevová povedala, ako ruské jednotky hádzali granáty do pivníc, kde boli ľudia.

Súdruh Nebenzia sa rozhodol citovať rozhovor zo zdroja s názvom „Medusa.“ Chcel by som sa spýtať súdruha Nebenzhu, prečo ho necituje v plnom rozsahu?


"Ide o vašu humanitárnu pomoc, po ktorej letí granát ," zdôraznil ukrajinský veľvyslanec.Pripomeňme, že na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN Kislytsia tiež uviedol, že Rusko prostredníctvom Nebenzhu priznalo, že na Ukrajine vedie vojnu , nie „špeciálnu operáciu“.


#OSN

bottom of page