top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ruský komentátor: Už týždeň plačem. Putin zatiahol našu krajinu do katastrofy


Čo ste si pomysleli, keď ste sa minulý štvrtok prebudili a zistili, že ruská invázia sa začala na Ukrajinu?


Šok, hrôza. Slovami sa nedá vykresliť, čo cítim. Ešte som si to stále v plnom rozsahu neuvedomil. Hlava to nespracovala. Myšlienka, že Rusko napadlo Ukrajinu, je pre mňa stále úplne nereálna. Už týždeň plačem. Svet sa úplne zmenil, začala iná história môjho života. Stratil som krajinu, v ktorej som sa narodil, v ktorej som vyrástol. Moja krajina pácha strašné veci, zabíja ľudí. Napadla krajinu, ktorá je mi rovnako blízka ako Rusko.


To isté dnes cítia všetci normálni ľudia. Všetci normálni Rusi, ktorí chápu, že Putin zatiahol našu krajinu do katastrofy. Samozrejme, existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sa stali obeťami vojnovej propagandy, nenávisti, ktorá sa valí z ruských televízií, a takí ľudia tú agresiu podporujú. Ale medzi mojimi známymi, medzi mojimi čitateľmi títo ľudia nie sú. Všetci sú v šoku, vládne des a hanba. Všetci chcú, aby sa to skončilo.


Čo vlastne chce Putin dosiahnuť na Ukrajine?

To nikto nechápe. Je to hlavná otázka dneška. Keď sa ľudia spolu bavia, pýtajú sa: čo je vlastne cieľom útoku? Chcú vymeniť vládu? Vymeniť prezidenta? Aby to tam bolo ako predtým? To nie je možné. Pre Ukrajincov sa z toho stala vojna o bytie a nebytie ich národa. Je to ich Veľká vlastenecká vojna, bránia svoju krajinu pred ruským nepriateľom. Je úplne vylúčené, že by sa Rusom podarilo v Kyjeve dosadiť nejakú bábkovú vládu. Celé to nedáva zmysel. Nikto nechápe, o čo Putinovi ide, on jednoducho zošalel.

#Rusko

bottom of page