top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ruský Prokurátor na Slovensku, alebo sa nám iba sníva?

Autor: Ján Magušin

Toto nie je generálny prokurátor. Toto je začiatok rozkladu inštitúcie v priamom prenose

Tak to vyzerá, že sa Žilinka stal z kontroverzného prokurátora najnovšie aj zahraničnopolitickým činiteľom. Už mu nestačí z hanby kabát po tom, ako jeho ľudia nedôvodne stíhali vyšetrovateľov NAKA. Tých, o ktorých teraz mesiace záhadne nevedia rozhodnúť.


Zjavne mu nestačí ani to, že ho Najvyšší súd s jeho pseudoprávnymi argumentami rázne upratal, keď konštatoval zneužívanie sporného §363. Najnovšie Žilinka zas zablúdil do politiky a odkazuje napríklad zbožňovateľom Blahu, že prokuratúra už kafre aj do zahraničných vecí a s veľmi divným kompasom. Ale to bokom. Problém je, že Žilinka sa už ani formálne nespráva ako niekto, kto vie, čo má na čele prokuratúry robiť. Asi je márne upozorňovať, že právne fauly, obchádzanie súdov a sporné politické špekulovanie to rozhodne nikdy byť nemalo.


Darmo bude oklamaným občanom posielať odkazy, že on je ten, kto bude brániť "zákonnosť." Naopak, z dôstojného pojmu sa stalo niečo, čo sa podobá Harabinovmu "ví-ťaz-stvu." Tu už ale nejde o zosmiešneného Žilinku a vyrábanie právneho chaosu, z ktorého ťažia temné sily. Tu ide o smrteľne nebezpečný rozklad autority prokurátora a dôvery v zákon. A po rozklade pojmov a rozklade autority nasleduje logicky rozklad inštitúcie, ktorou generálna prokuratúra horko ťažko miestami aj bola.


A potom Boh ochraňuj Slovensko.
#domov

bottom of page