top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Rusko chce začať vojnu v celej Európe: expert pomenoval Putinov hlavný strategický plán


Foto: Associated Press


Kremeľ chce zmraziť vojnu na Ukrajine, vybudovať svoj vojenský potenciál, opäť uskutočniť bleskovú vojnu a potom zaútočiť na ďalšie krajiny.

Rusko potrebuje čas, od 3 do 8 rokov, aby vybudovalo svoj vojenský potenciál, aby uskutočnilo ďalšiu bleskovú vojnu na Ukrajine, ako aj v Moldavsku a pobaltských štátoch.

Tento názor vyjadril Jurij Šulipa, riaditeľ Inštitútu pre štúdium ruskej agresie, v rozhovore pre „Glavred“.


Ruská federácia sa teraz podľa neho v záujme realizácie svojho plánu a upevnenia pozícií na dočasne okupovaných územiach snaží „zmraziť“ vojnu a prinútiť Ukrajinu, aby si sadla za rokovací stôl. Ak sa Rusku podarí presadiť sa na okupovaných územiach, urobí z nich akýsi „veľký Donbas“ a bude udržiavať konflikt nízkej intenzity.


"Predná línia už nemá 300 km, ale natiahla sa na 1300 km. A tento široký front bude pokračovať, kým Rusko nevytvorí príslušné tankové, letecké divízie atď.," povedal Šulipa.

Dodal, že na zvýšenie vojenského potenciálu potrebuje Kremeľ od 3 do 8 rokov.


"Toto bolo vyjadrené neformálnym hlasom generálneho štábu Ruska Mychajlo Chodarenok - potrebujú čas, od 3 do 8 rokov, aby mohli vybudovať svoj vojenský potenciál, pokúsiť sa obísť uvalené sankcie." Vytvoriť armádu o počte 2 miliónov ľudí, ktoré počítajú s nezvratnými stratami viac ako pol milióna a v súvislosti s útokom vykonať rýchlu bleskovú vojnu proti Ukrajine, pobaltským krajinám a Moldavsku s cieľom zotročiť obyvateľstvo okupovaných krajín. Využiť územia a obyvateľstvo a pod zbraňou potom začať veľkú konvenčnú vojnu v celej Európe. To je hlavný strategický plán Putina a jeho okolia,“ - domnieva sa Šulipa.

#ukrajina

bottom of page