top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Rusko plánovalo masaker a teror v Buči: Nemecká rozviedka zachytila rozhovory vrahov


Masaker v Buči bol súčasťou plánu ruskej armády. Ukrajincov chceli zastrašiť terorom.

Nemecká federálna spravodajská služba prijala rádiové odpočúvanie ruských vrahov, v ktorých otvorene diskutujú o masovom vraždení Ukrajincov v oblasti Kyjeva.


Informoval o tom nemecký denník Spiegel.


Publikácia poznamenáva, že nemecká rozviedka disponuje údajmi, ktoré úplne vyvracajú tvrdenia ruských vrahov, že Rusko nie je zapojené do masakry v Buči.


Na jednom z rádiových odposluchov bolo počuť ruského vojaka, že jeho kolegovia zabili muža, ktorý išiel na bicykli. V ďalšej zachytenej rádiovej správe okupant nariadil svojim podriadeným, aby sa Rusi najskôr informovali o pozíciách ozbrojených síl a potom strieľali civilistov.


Nemci majú tiež dôkazy o tom, že do masakry v Buči boli zapojení žoldnieri zo skupiny Wagner, ktorí bojovali v Sýrii.


Foto: Ukrajinské centrum pre bezpečnosť a spoluprácu


Nemecká rozviedka tiež poprela, že by zabíjanie civilistov mohlo byť náhodné. Majú dôkazy, že zverstvá v Buči plánovali ruskí vrahovia, aby zastrašili a zabránili ukrajinskému odporu. Nemci majú dôkazy aj o tom, že Rusi páchajú teror aj na iných dočasne okupovaných územiach, ktoré zatiaľ Ukrajina nekontroluje.


Pripomeňme, že v Irpene ruskí okupanti strieľali ľudí a potom lisovali telá tankami. Po oslobodení mesta museli pozostatky mŕtvych zbierať po častiach.


Taktiež ruskí okupanti v Gostomeli v Kyjevskej oblasti cvičili zabíjať streľbou na civilistov. V obci našli 11 mŕtvych.


#ukrajina

bottom of page