top of page
  • Writer's pictureBe3ee

„Rusko prenáša zbrane z Krymu“: starosta Mykolajeva vyhlásil, že mesto sa pripravuje na útok


V Mykolajeve, ktorý je pod neustálou paľbou armády Ruskej federácie, sa pripravujú na stretnutie s nepriateľom.


Okupanti teroristického štátu sa momentálne nachádzajú v malom sektore medzi Chersonskou a Mykolajevskou oblasťou na línii Stanislav-Oleksandrivka.


Oznámil to starosta Oleksandr Senkevyč v rozhovore pre Ukrajinskú Pravdu.


V marci bolo podľa neho mesto z dvoch tretín obkolesené. Rusi sa priblížili k Južnému Bugu, no ukrajinské ozbrojené sily ich odtlačili.


"Rusko presúva zbrane a vojenské zdroje cez Krym. Vidíme, že ich hromadia v Chersonskej oblasti. Áno, očakávame útok alebo obliehanie mesta Mikolajev," povedal Senkevič.

Medzitým šéf Mikolajeva uistil, že situácia je pod kontrolou: na obranu je dostatok kontingentu. Okrem toho sa pripravuje opevnenie na okraji a v strede mesta.


"Naše inžinierske siete sa teraz hrajú na stavebných robotníkov. Staviame, betónujeme. Odvážame z polí ruskú vojenskú techniku. Odviezli sme už 38 jednotiek: tanky, delá, autá. Všetko, čo majú roľníci odovzdávajú ozbrojeným silám Ukrajiny. Poviem stručne: pripravujeme sa na totálnu inváziu,“ povedal Oleksandr Senkevyč.

Ako bolo oznámené, ruská armáda zintenzívnila delostrelecké a mínometné ostreľovanie osád a pozícií ozbrojených síl v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti. Ukrajinské jednotky odrazili najmä dva útoky útočníkov v Chersonskej oblasti a zničili techniku ​​okupantov.


#UKRAJINA

bottom of page