top of page
  • Writer's pictureBe3ee

RUZZko ide vytiahnúť poslednú falošnú kartu, tá však nič nezmení...


Dnes boli v Ruskej Štátnej dume predstavené novely ruského zákona, ktoré boli okamžite schválené v 3 čítaniach. Zákon zavádzajúci koncepcie mobilizácie a stanného práva bol schválený - Rebelské „republiky“ na východe Ukrajiny (kontrolované Kremľom) vyhlásili „referendum“ o pripojení k Rusku 23. do 27. September - Putin vyzýva priemysel, aby posilnil zbrojnú výrobu.


Nové zákony približujú Rusko k plnej mobilizácii a poskytujú prísnejšie tresty za nedodržiavanie, kapituláciu alebo odmietnutie bojovať. Požiadavky na "okamžité referendum" - možno aj online - vo všetkých častiach okupovaného ukrajinského územia o vstupe do Ruska boli schválené.


Odkaz medzi riadkami znie: "Rozhodli ste sa bojovať s nami na Ukrajine, skúste s nami bojovať v samotnom Rusku, alebo presnejšie v tom, čo čoskoro nazveme Ruskom. " A dúfame, že Západ to bude brániť.


Zahraničné jednotky/Ukrajinci ako prvé/ prekročia ruské hranice, aj keď hranice boli práve posunuté, Putin využije premenovanie "špeciálnych operácií" na plnohodnotnú vojnu a posunie sa k mobilizácii.


V Rusku sú komentátori, ktorí sa váhajú nad údajným súhlasom, ktorý Putin údajne dostal od hlavných západných krajín na nedávnom stretnutí Šanghajskej organizácie pre spoluprácu v Samarkan, opak je pravdou. Tieto krajiny naopak Putinovi signalizovali, že by mal čo najrýchlejšie ukončiť vojnu a prestať tvrdiť, že reprezentuje celý západný svet. Ani Čína v žiadnom prípade nepodporuje ruské akcie na Ukrajine, no pochybnosti Pekingu sa zverejňujú zriedkavo. Tentoraz to bolo jasné z iniciatívy Číny. Stredoázijskí spojenci Ruska na tom istom samite boli voči Putinovi menej rešpektujúci ako predtým.


Moskva preto podniká kroky na čo najrýchlejšie ukončenie vojny alebo, ak sa to nepodarí, obvinenie iných ľudí a národy a ruskú inváziu premeniť na susednú krajinu na obrannú vojnu. Moskva dúfa, že táto nová situácia v očiach bežných Rusov bude konflikt legitímnejší a nechá Kremľu slobodu robiť akékoľvek rozhodnutia a opatrenia, ktoré považuje za potrebné.


Európa či Usa však už prehlásili, že žiadne "referendum" nebude akceptované a nič sa nezmení, naopak usíli sa pomoc Ukrajine.


#svet

bottom of page