top of page
  • Writer's pictureBe3ee

SMEROHLAS DIVADLO a LOŽ, UŽITE SI NAJ VÝBER - príjemný dník prajeme

Updated: Jul 14, 2022

Vďaka Alexander Kaduc
AKÝ OTEC TAKÝ SYN Aká matka, taká Katka, aký otec taký syn. Stačí prieskum, ktorý ukáže pokles preferencií a synáčik sa už snaží napodobniť otca. Kopíruje jeho výroky na adresu novinárov tak urputne, že dajú spárovať. Pravdepodobne to robí v nádeji, že tiež bude považovaný za hrdinu antisystémových hulvátov. Lenže ako ukazuje video, v tejto oblasti má ešte čo doháňať. Nedá sa súčasne jamôčkovať aj byť drsňákom. Tak sa to nerobí, do psej matere! Strojený úsmev toto obecenstvo považuje za výsmech.

Možné je však aj to, že Pelle situáciu nezvládol a čosi spontánne vyliezlo spod starostlivo pestovanej masky. A to čosi sa veľmi, ale naozaj veľmi podobá na dlhé roky uplatňovanú typickú smerácku aroganciu. Dozvieme sa, ktorá z Pellegriniho tvárí je tá pravá? P.S. Možno by si toto video mohli pozrieť aj novinári.

P.P.S. Pellegrini "vystrieľal" všetky smerácke arogantné protinovinárske náboje v jedinej tlačovke. Lebo novinárka "mala tú drzosť" a pýtala sa na netransparentné financovanie strany Hlas. Titulky dnes 07.02. 2022: Hlasu nesedia dary, Pellegrini pred otázkami uteká a Sakovú zaskočilo, že poslala desaťtisíc eur.


Najpopulárnejšia strana má zmätky v daroch, po otázkach Denníka N prepisovala tabuľku s darcami. Transparentný účet napriek sľubu predsedu strany Hlas nemá. Strana sa neuskromňuje, má veľkorysú centrálu a pred ňou drahé autá pre straníkov.
ROKOVANIA

Vo včerajšom statuse som Pellegriniho exhibíciu doplnil vo videu len textom. Urobil som chybu, lebo obsah statusu potom zanikol a diskutéri reagovali viac na štýl komunikácie ako na samotný obsah. Dnes som teda video rozšíril a doplnil aj o nové vyjadrenia aktérov a o novú Pelleho snahu masírovať voličov manipulatívnou kritikou za každú cenu. A to tak, aby sme si mohli do archívu v trojminútovej skratke uložiť, ako to vlastne pre Slovensko dopadlo s rokovaním o výnimkách zo sankčného balíka, v ktorom sa Európa postupne odpája od dodávok ruskej ropy.ROKOVANIA

Pellegrini cez víkend zase perlil a jeho táranie musela zastaviť až rozprávková predloha detektora lži - Harfa Pravdovravnosti strýka Držgroša. Pokračoval v svojich umrnčaných tlačovkách, na ktorých pravidelne a otravne opakuje, že z Hegera sa stal „minister zahraničných vecí“. Navyše ho obvinil, že na rokovanie o sankciách išiel nepripravený a preto nevyjednal dobré podmienky pre Slovensko (teda vlastne len Slovnaft). Nuž, reči o nepripravenosti a neznalosti problematiky sa môžu vypomstiť. Aj kritizovanie „za každú cenu“ sa často obráti proti kritikovi samotnému. Video znova ukazuje, že Pellegrinimu sa to stáva už pravidelne. Do dvoch minút pobytu v Hoteli California sa zmestili len základné fakty a predpoklady. Pre podrobnejšie informácie je preto vhodné prečítať si vyjadrenia expertov. Napr. tu:

https://e.dennikn.sk/.../slovnaft-si-za-prehru-moze.../...PELLE JE SKLAMANÝ

Minule som písal, že už ma ani nebaví stále ukazovať ako si Pellegrini notoricky protirečí. Ale túto až detsky priezračnú a rozkošnú závisť som musel zdokumentovať.


Pelle sa ani nenamáhal skrývať svoje hlboké sklamanie a rozhorčenie z Hegerovho zahraničnopolitického úspechu. Niet sa prečo čudovať. Veď patril k partii, ktorá kvôli fotografii s americkým prezidentom ochotne súhlasila, aby Slovensko ako jeden z mála štátov prijalo teroristov z Guantanáma.PLYN UŽ SYČÍ

Jedovatý plyn syčí a syčí. Fico a jeho žiak Pellegrini majú mimoriadne otravný spôsob mobilizácie svojich voličov. Vymyslia si nejakú frázu, potom ju dookola opakujú a prikážu ju opakovať aj svojmu služobníctvu. Ak považujú takúto floskulu za účinnú, tak ju budú opakovať aj celé týždne bez ohľadu na to, že sa jedná o prekrútenú skutočnosť, alebo hoci aj úplne vymyslenú hlúposť. Presne v duchu hesla, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou. V súčasnosti sú to napríklad výroky o sankčných opatreniach. Vymysleli si rozprávku, že vláda sa chce odpojiť od plynu a ropy okamžite, hoci vo vláde nikto nič také nenavrhol. Skrátka potrebujú strašiť a otravovať.NEJDE O FICA, ALEBO...

Fico tvrdí: „Nejde o Fica!“ Pozrime si však v dvojminútovom zostrihu ako oddane a uveličene sa tvári, keď odovzdá slovo svojmu pucflekovi, ktorý naopak hrmí: „Ide o Fica!“


Ľudia boží! Zachráňte Roberta!

Takto by sa mohlo volať video plné donemoty opakovaných lží, ktoré v sobotu vydala smerácka úderka pod vedením kedysi neohrozeného Šéfa. Tento nešťastný chameleón teraz osciluje medzi dvomi polohami. Doma sa ešte stále snaží vyhrážať novinárom a nazýva svoju vlasť „vredom na tele Európskej únie“. Zároveň sa nehanebne odvoláva aj na štrnganie kľúčmi v roku 1989, ktoré si podľa vlastných slov vtedy ani nevšimol. Vo vzťahu k európskym politikom sa však mení na umrnčaného prosebníka a rozposiela im desiatky listov, v ktorých ponížene žobroní o priazeň a záchranu. Smola. Európskí lídri si dobre pamätajú, ako si so sebou na vrcholové jednania napriek ich protestom arogantne vozil „poradkyňu“. Teda mafiánsku milenku, ktorú mu drogový barón nasadil do úradu ako svoju informátorku.


Telefonuje do Europarlamentu predsedovi socialistov, ale ten si samozrejme pamätá, ako sa Fico celkom nedávno na jednom pódiu bratal s fašistami a burcoval ich heslom „V jednote je sila!“

Diktuje list poslancom pre predsedníčku Európskej komisie. Ale aj tá si dobre pamätá, ako sa vlani v septembri Fico s Pellegrinim predbiehali, kto viac urazí holandskú europoslankyňu Sophie in t 'Veld. Lebo sa im nepáčilo, že pracovná skupina ňou vedená vyhodnotila kvalitu slobody a právneho štátu na Slovensku ako dobrú.


Všetci si takisto pamätajú aj obrázok s miliónom na stole po vraždách novinára a jeho snúbenice. A ten aj zahraničná tlač zverejnila spolu s textom: Populistický slovenský líder Robert Fico riadil zločinecký gang zo svojej kancelárie, tvrdia prokurátori.


Bývalý premiér, ktorého pouličné protesty v roku 2018 donútili odstúpiť, bol obvinený zo založenia a kontrolovania mafiánskeho štátu, ktorý útočil na politických rivalov.


Celé toto smerácke vystúpenie je hrozne dlhé a otravné, pretože Šéfinkovi vazali, tak ako vždy, opakujú stále dokola len tie isté predpísané vety a ani sa ich nesnažia nejako veľmi obmeniť. Takže som vystrihal len tie podstatné nechutnosti.


Znovu je tu otázka dňa: Mal by štát nechať zločincov nepotrestaných len preto, že niektorí z nich sú zároveň politikmi?S300

Peter Pellegrini vyjadril obrovské rozhorčenie. Vláda vraj už nemá morálne právo vládnuť, lebo klamala! Teda v skutočnosti len celkom logicky nevytrúbila do sveta, že preváža S-300 na Ukrajinu, aby neohrozila transport. Takáto doslova škôlkárska zámienka na kritiku vlády je pre dospelého človeka, jemne povedané, nepochopiteľná. Zostáva len špekulovať, prečo Pelle robí takto otvorene zo svojich voličov volov. Možno sa však len rozľútostil, že Heger mu vyfúkol vkusnú fotografiu s celebritou a to sklamanie musel zo seba rýchlo dostať von. Veď len nedávno sa vyjadril, že Zelenskyj je preňho inšpiráciou. Potom síce poslušne zopakoval Ficove notorické klamstvá o horších parametroch Patriotov a zatiahnutí do vojny, ale dôveryhodnosti to jeho rozčúlenému prejavu nedodalo. V záujme dynamickej rovnováhy v prírode som preto jeho slová trochu poprehadzoval a podfarbil kúskom protestsongu Mapш od ruskej (už zakázanej) dvojice IC3PEAK.
BAČUJEME

Uplynuli štyri roky od vraždy novinára, ktorý sa odvážil dokumentovať megazlodejstvá smeráckej mafie. Za tie štyri roky sa verejnosť dozvedela, že desaťročie bačovania Smeru zničilo spoločnosť ďaleko viacej, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. V strachu pred spravodlivosťou sa tieto sily minulosti spájajú s tým najhorším, čo sa dá na politickej scéne nájsť a dúfajú, že nájdu spolu dostatok voličov, ktorí stratili pamäť.


Je najvyšší čas, aby sa prestali demokratické sily hrať každý na svojom krpatom piesočku a dali dokopy nejaký projekt. Keď nie politický, tak aspoň občiansky.

KÁVA PRAVDOVRAVNOSTI, ČI, ČI, ČI....

Už vieme, že ak chceme nájsť žiarivé príklady pokryteckého popierania seba samého, tak Pelleho prejavy sú hotovým rohom hojnosti. Na vrchole jeho samožerstva v apríli 2019 bola preňho negociácia zmluvy s USA „parciálnym problémom“, či „zástupnou témou“, ktorej vyťahovanie bolo „absolútne irelevantné“. Bola to vraj výsostne záležitosť ministra zahraničných vecí a vlády. Do vyjednávania sa teda radšej nemali miešať ani len iní ústavní činitelia, nieto ešte parlament, Ústavný súd, či nedajbože ľud pospolitý. Dnes je už zase všetko inak, odmietnutie počúvať stokrát premleté demagogické výkriky v parlamente je smrteľným hriechom a ak prezidentka nedá Zmluvu posúdiť Ústavnému súdu, tak zajtra ani slnko nevyjde. Prázdne sudy dunia donemoty. Podľa prieskumov sa však pokrytectvu darí, takže si ho musíme pripomínať, aj keď to možno už ani nie je zábavné.

V NOVOM ROKU NOVÉ DNO. VY TO NEVIDÍTE?


Ján Magušin

Sily temna aj v novom roku nesklamali. Pred generálnu prokuratúru nastúpil Kočnerov advokát, Fico a Gašparov syn. Postavili sa tu ako zástupcovia a kamaráti "najpočestnejšieho občana", "pána inžiniera" Norberta Bödöra. Klasická rétorika spochybňovania celého súdneho systému, obrana Žilinku, ktorý už je podľa ich vyjadrení vlastne akoby plnohodnotným spojencom temných síl. Vážení spoluobčania, iba pár otázok a pripomenutí.


1) Pamätáte si, aké rozhorčenie a hnev ste cítili, keď sme sa dozvedeli o vražde Jána a Martiny? Ako sme stáli na námestiach, zdesení z toho, kam to až zašlo? Potom sa spustila lavína svinstva, ktoré kričalo zo všetkých kútov, čítali sa prepisy komunikácie Kočnera a sudcov a všetkým nám bolo zle od žalúdka.


Odvtedy neprešlo zas tak veľa času. Medzitým sa ukázalo, že Kočnerov advokát Para sa mal snažiť už predtým diskreditovať prokurátora Špirka, zistili sme, ako na darebáckej chate koordinovali s Kaliňákom výpoveď. Advokátska komora ako totálne neschopná inštitúcia, si s týmto typom advokátov ale poradiť nevie. Dnes Para bez hanby stojí vedľa Fica na tlačovkách "za zákonnosť".


2) Pamätáte si na to zdesenie a rozhorčenie, keď sa verejnosť dozvedela ako sa tu krájal štát pre nejakých multibohatých oligarchov, ktorí zbohatli za "sociálnej" vlády Fica z našich peňazí? Bonul, eurofondy, Dobytkár? Pamätáte si na kauzu, keď jeden z trestaných Bödörových goríl zrazil nevinné dievča a vyviazol so smiešnym trestom? Veď to bolo nedávno. Keď NAKA začala stíhať aj vrchné poschodia, tlieskali ste im a nejeden bývalý Smerák hovoril, že už toho bolo príliš a bolo ich treba pozatvárať.


Odvtedy sa zdesenie a rozhorčenie otočilo. K vláde, k inštitúciám, k štátu. Ani sa nevraždí, ani sa nekradne bagrom, ako to bolo bežným javom predtým. A stav je taký, že Kočnerov advokát veselo reční s Ficom a Gašparom pred generálnou prokuratúrou a rozrýva posledné zvyšky práva a poriadku v krajine. A podpora Smeru stúpa.


Zabudli ste na vraždu vo Veľkej Mači, mnohí moji spoluobčania, zabudli ste rýchlo a teraz sa vezieme vo vlaku, ktorý nedopadne dobre. Ani pre nás, ani pre naše deti a vnukov. Ani pre krajinu. Ten cynizmus a nespravodlivosť je do neba volajúca. Vedeli by ste sa vy, čo lajkujete Fica a šírite rakovinu v celom národe pozrieť do očí pozostalým zavraždených? Nevadí vám tá partia Kočnerovho advokáta a jeho politického patróna Fica, ktorí ťahajú kamaráta z bahna aj za cenu povalenia štátu? Veď to títo ľudia bezohľadne a cynicky šliapu po tragédií z Veľkej Mače, vy to naozaj nevidíte?


Je problémom, ak sa nám pred oči tlačí zlo. Je problémom, keď kričí z plných pľúc a obhadzuje všetkých blatom. Ale najväčší problém je, keď sa zlo vyhlási za dobro a tejto prevrátenej lži uverí mlčiaca väčšina.

HLASSSSSSSSS!


Pred rokom som bol v strihaní videí začiatočník a pri získavaní skúseností som postupoval spôsobom, ktorý som odpozeral od vnučiek, teda pokus-omyl. Aby ma to neprestalo baviť, tak som sa v rámci školy hrou zabával výmyslami. Napríklad som poprehadzoval slová v prejavoch, aby vety vyzneli inak, ako to mal v úmysle rečník. Zdalo sa mi to smiešne a vypichnuté slovné zvraty zároveň možno tak trochu freudovsky naznačili skryté myšlienkové prúdy pod navonok suverénnym prejavom skúseného orátora. Možno. Isté je však, že Žiga sa už rok v zbojníckej družine na obrazovke nepretŕča a zdá sa, že pred pár dňami neuspel ani ako prosebník o použitie


Zaklínadla s krycím názvom "paragraf 363". Čo myslíte, kto z tej suity jemne prikyvujúcich zmizne najbližšie?


Pred 1 rokom

Pozrite si svoje spomienky

"VEĽKÁ REFORMA"
IDZEM, NEJDZEM....HEJ, NE...

Pellegriniho šliapanie po vlastnom jazyku stalo už pravidelným rituálom ako jarné pálenie Moreny. Kým pred rokom tento Majster popierania vlastných výrokov považoval povinné očkovanie rizikových skupín obyvateľstva za dobrý nápad, svoj "nemenný" názor zase skrúca podľa momentálnej nálady skupiny voličov pobláznených dezinformáciami. Dnes má dokonca drzosť vyhlásiť: "Ak vláda za trištvrte roka nedokázala viac ako polovicu slovenských občanov presvedčiť o prínosoch očkovania, nemôže ich teraz hnať do očkovacích centier hrozbami a vyhrážkami." Pričom na tom neúspechu očkovacej kampane má svojím vajataním výrazný podiel.

BIRMOVANÝ KOMUNISTA

Birmovaný komunista, ktorý si 17. november v roku 1989 nevšimol ide klásť vence k soche Alexandra Dubčeka, ktorého si až do vlaňajšieho roka tiež príliš nevšímal. Veď počas premiérovania nebolo ani treba. Akýže pátos! Radšej sa na jeho účet s prezidentom Zemanom dobre pobavili. Netreba sa teda čudovať, že keď sa vlani Fico chcel zaštítiť Dubčekovou nadáciou, tak jej predseda Pavol Dubček si to neželal a vyhlásil: „Pán Fico nám nikdy nepomáhal a neodpovedal mi ani na doporučený list, kde som ho žiadal o podporu pamiatky môjho otca.“ A pre agentúru SITA ešte pritvrdil: „Môj otec bol úprimný človek, mal ľudí rád a odovzdal sa im. Preto si neželám, aby bolo jeho meno spájané s pánom Ficom.“


Tak si pozrime, ako v roku 2018 Fico horlivo prikyvoval a tlieskal Zemanovej "diplomatickej" reči, ktorej cieľom bolo...čo vlastne?
KDE SI VČERA BOL? SI ZASE OŽRATÝ....

Fico smiešne nízku účasť na čapicovom proteste vyhlásil za obrovský úspech a takto pekne rozbehnutý vyrobil tlačovku. Ale takú domotanú, že bolo treba tie jeho reči usporiadať v časovom poradí, aby sa im dalo rozumieť. O čo vlastne išlo. 12. augusta Fica spovedala novinárka, keď sa náhle objavil na súdnom procese s Kováčikom. Na otázku, prečo prišiel práve teraz „zadýchaný“ (zaskočený?) Fico odpovedal, že preto, lebo bol (doteraz?) mimo republiky. Novinári hneď vyňúrali, že mal byť teda v karanténe, lebo nie je zaočkovaný. Úrad verejného zdravotníctva ho o tri týždne neskôr vyzval, aby doložil, či je zaočkovaný. Lenže...Medzitým sa údajne „Niekto temný“ vlámal do systému a zaregistroval sa ako Robert Fico s tým, že prekročil hranicu 31. júla. Prečo práve 31. júla? Nevieme. Prešiel Fico hranicu? Nevieme, ale on sám to tvrdil. Bolo to 31. júla? Nuž možno nie, ale niekedy to hádam len bolo. Žeby klasické zahmlievanie?VEĽKÁ REVOLÚCIA.... TA NEVYŠLO.....SME V PRDELI....

Presun starostlivosti z ústavných do ambulantných, či dokonca domácich podmienok je nezvratný trend. Odborná verejnosť sa na potrebe zmeny infraštruktúry zdravotníctva takmer jednohlasne zhoduje. Občania však majú iný názor. Zvykli si na to, že majú v blízkosti nemocnicu.


Samozrejme, že v nej nechcú vylihovať, ale...čo keby to potrebovali? Pre laickú verejnosť je stratové hospodárenie nemocníc väčšinou neviditeľné a správy o ich pravidelnom oddlžovaní zo spoločných peňazí si málokto všíma. Tento stav je však čím ďalej tým menej udržateľný. Odborníci preto už viac rokov pracujú na reforme zdravotníctva, ktorá však zákonite zahŕňa redukciu lôžok a teda aj zmenu statusu niektorých nemocníc. A tu sa začína tá pravá lobistická kucapaca. O tú „svoju“ nemocnicu nechce prísť nikto. Práca odborníkov je takmer dokončená, ale reformu musia presadiť politici. Tým sa samozrejme do nepopulárnych opatrení nechce, ale po vyčerpaní všetkých zlých možností nakoniec privolia. Najmä ak je stratifikácia nemocníc podmienkou čerpania európskych peňazí. V roku 2018 sa vyskytla odvážna ministerka zdravotníctva a aj premiér-náhradník sa nadchol myšlienkou, že jeho vláda by sa predsa len mohla zapísať do histórie presadením ťažkej reformy. Neváhal, a tak ako vždy si vyhrnul rukávy a...išiel sa fotografovať. Na bager.


Ale tentoraz to nebolo všetko. V roku 2019 nabral nevídanú odvahu vzoprieť sa ochrancom lokálnych nemocníc a jasne im odkázal, že stratifikácia bude, aj keby sa na hlavu postavili. Tu sa začína krátky videopríbeh, na konci ktorého sa dozvieme, že o dva roky neskôr sa ako opozičný politik rovnako odvážne postavil proti tej istej reforme ako záchranca lokálnej nemocnice, ktorú vlastne ani nikto nechcel zrušiť, či významne redukovať. Zachoval sa teda svojím osvedčeným spôsobom: „Občania, povedzte mi aký názor mám mať a ja ho dôveryhodne odprezentujem“.#slovensko

bottom of page